НАЗК перевірить через автоматичну систему вже 700 декларацій

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції з кінця січня ухвалило рішення про початок перевірок 700 декларацій з використанням Системи логічного та арифметичного контролю (ЛАК), яка має допомогти з автоматизацією процесу перевірки.

  Пов’язане зображення

  Про це повідомляє СТИК з посиланням на прес-службу НАЗК.

  “Починаючи з кінця січня цього року, Національне агентство вже прийняло рішення про початок перевірок 700 декларацій з використанням ЛАК. Протягом квітня планується збільшити їх кількість до 1000”, – повідомили у НАЗК.

  Як зазначається, максимальний строк перевірки декларацій, передбачений порядком, становить 90 календарних днів.

  “Однак Національне агентство вже завершило перші 9 перевірок, проведені за допомогою ЛАК, та на останньому засіданні затвердило їх результати. Йдеться про декларації народного депутата, 6-ти суддів та детектива”, – вказали в Агентстві.

  Вказано також, що НАЗК поетапно запускає роботу складової 2 ЛАК – порівняння відомостей декларації з відомостями державних реєстрів та баз даних – “для всіх декларацій, поданих посадовими особами протягом 2016-2018 років, які отримали коефіцієнти невідповідності 2000 і більше балів та підлягають перевірці”. “Поетапність здійснення цього процесу пов’язана зі значним масивом декларацій, які накопичилися у Реєстрі за період його функціонування, необхідністю розподілити навантаження на систему та встановити технічні можливості всіх її компонентів”, – вказали у відомстві.

  “Наразі Система ЛАК опрацювала за другою складовою 4 508 електронних декларацій. Національне агентство планує завершити перевірку всіх декларацій за складовою 2 з відповідними коефіцієнтами до кінця квітня цього року”, – зазначили у НАЗК.

  В Агентстві зауважили, що Систему ЛАК запроваджено згідно із Меморандумом про взаєморозуміння з ЄС, і НАЗК “виконує зобов’язання щодо перевірки декларацій ТОП-посадовців, взяті Україною перед ЄС в рамках Меморандуму”.

  (Visited 27 times, 1 visits today)
 • 180x150