НАБУ хочуть позбавити можливості розслідувати незаконні оборудки на підприємствах

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Конституційний Суд може заборонити НАБУ відкривати справи проти корупціонерів. Цього разу Бюро хочуть позбавити права вести розслідування про незаконні оборудки на підприємствах.

  Результат пошуку зображень за запитом "НАБУ"

  Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK, пише СТИК.

  Скаргу на антикорупціонерів до суду подало керівництво Запорізького заводу феросплавів. Там уважають, що НАБУ не повинне втручатися в їхні господарські справи. А все тому, що ще 2017-го НАБУ порушило проти них справу за незаконні угоди з іншими підприємцями. І вимагають, аби порушники відшкодували в державну скарбницю заборговані 160 мільйонів гривень.

  «94 угоди державних підприємств із приватними компаніями визнані судом недійсними, відповідні рішення суду набули чинності. Відтак з’являються реальні підстави для повернення коштів», – сказано у повідомленні прес-служби Антикорупційного бюро.

  Якщо Феміда визнає неконституційним повноваження НАБУ звертатися до суду з цивільними позовами на підприємців, держава втратить чималі суми, на яких фірми нагріли руки. Змусити повернути їх у бюджет, пояснюють експерти, НАБУ вже не зможе. А це майже сім мільярдів гривень.

  «Це стосується лише повернення коштів до державного бюджету у цивільному і господарському процесі. Це був доволі ефективний інститут, і юристи Національного антикорупційного бюро дуже гарно попрацювали. Тобто це були доведені справи в суді. Суддя ухвалив рішення, що держава права. Так, це ефективно», – переконаний юрист Юрій Бойко.

  А ще, каже експерт, якщо рішення суду буде не на користь антикорупційного органу, це суттєво скоротить повноваження НАБУ. Крім того провадження, що їх порушило Бюро раніше щодо підприємств, у судах розваляться. Нових також не буде.

  «У будь-якому випадку нові справи не будуть порушені. Відповідно, навіть щодо тих справ, де проводяться розслідування, таким чином можна було уберегти від подальших втрат для держави. Тепер цей механізм буде втрачено», – пояснив експерт.

  На чий бік стане Феміда, поки невідомо. Запланований розгляд скарги Конституційний Суд мав розглянути сьогодні на закритому засіданні. Проте слухання з невідомих причин перенесли. Це вже не перша спроба обмежити права антикорупційників. Нещодавно цей же суд

  Незаконне збагачення: З’явилося рішення КС щодо скасування статті
  визнав неконстиуційною статтю про незаконне збагачення.

  Альона Гулай, «Перші про головне»

  Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/03/27/nabu_hochut_pozbavyty_mozhlyvosti_rozsliduvaty_nezakonni_oborudky_na_1538551

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150