Розмах земельної корупції на Івано-Франківщині сягнув понад 70 міьйонів гривень за рік

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Фактор корумпованого чиновника залишається поширеним явищем у земельній сфері. Про це свідчать офіційні дані прокуратури Івано-Франківської області за 2018 рік. Чим вища роль чиновника в розпорядженні державними землями, тим більше варіантів зловживань службовим становищем у нього виникає. А чим більше таких земель – тим більшого розмаху може набути корупційна діяльність.

  Пов’язане зображення

  Так, згідно з інформацією, наданою прокуратурою Івано-Франківської області  на журналістський запит щодо порушень в земельній сфері, упродовж 2018 року органами прокуратури до суду скеровано 89 позовів в інтересах держави. Судами задоволено 25 позовних заяв на суму 76,3 млн. грн. Внаслідок вжитих заходів у державну та комунальну власність уже повернуто понад 374 га земель.

  І це лише офіційна інформація про документально доведені епізоди. Якщо порівняти ці дані з публічною інформацією про обласний бюджет, то дані Прокуратури означають, що масштаби земельної корупції – не якийсь дріб’язок. Сума, на яку задоволено 25 позовів, на 31 млн грн більша, ніж передбачено в обласному бюджеті на Управління спорту Івано-Франківської ОДА (45 млн грн) і становить майже 55% запланованих видатків на Департамент соціальної політики ОДА (140,1 млн грн), інформує СТИК.

  Корупція залишається невід’ємною складовою земельних відносин в країні. Мораторій на купівлю-продаж земель сільгосппризначення породжує «схеми», щоб його обійти. А відсутність «цивілізованого» ринку землі спонукає чиновників користуватись ситуацією, вимагаючи хабарі за незаконне безоплатне переведення земель з державної власності у приватну, за передавання ділянок у користування за
  низькими орендними ставками, за надання їх в оренду з правом подальшого набуття права власності, за свої,  послуги використання службового становища для заволодіння ділянками.

  Проте новообраним президенту, а невдовзі – парламенту й уряду переходять «у спадок» не тільки мільйонні втрати через корупцію у земельній сфері, хабарництво посадовців за вирішення «земельних питань», а й можливість змінити ситуацію, реалізувавши земельну реформу, впровадження якої розтягнулося на десятиліття.

  (Visited 52 times, 1 visits today)
 • 180x150