На Львівщині АМКУ оштрафував «антикорупційників», які разом розпиляли понад 117 мільйонів гривень

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Адміністративна колегія Львівського тервідділення Антимонопольного комітету України оштрафувала ТОВ «ХоСаРо» і ТОВ «Градобуд-Престиж» загалом на 272 тис. грн за антиконкурентні дії під час тендеру на реконструкцію теплиць у Брюховичах та будівництво очисних споруд у Червонограді.

  Результат пошуку зображень за запитом "АМКУ"

  Відповідне рішення опублікували 4 квітня на офіційному сайті львівського АМКУ, інформує СТИК.

  Нагадаємо, що ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» проводив торги на реконструкціюлісорозсаднику і теплиць, а відділ капітального будівництва Червонограда на будівництво очисних споруд. Обидві закупівлі відбулись у вересні 2017 року, а їх вартість становила 85 і 15 млн грн відповідно.

  Як з’ясували в Антимонопольному комітеті, фірми узгоджували вартість своїх тендерних пропозицій. Компанії вказували одну адресу та мають тісні господарські відносини. Окрім цього, ТОВ «ХоСаРо» часто використовує свого конкурента ТОВ «Градобуд-Престиж» як субпідрядника на роботи, які отримує за держзамовленнями. Також у тендерній документацій ТОВ «Градобуд-Престиж» надає лист-відгук від «Хосаро», де остання компанія характеризує фірму як «хорошого виконавця».

  Директор «Градобуд-Престижу» Василь Загородний разом із виконробом «ХоСаРо» Володимиром Сехом є співзасновниками громадської організації «Західноукраїнське антикорупційне об’єднання». Володимир Сех у 2013 році був директором «Градобуду».

  Обидві фірми також внесли 263 однакові зміни до кошторисів та задекларували в договірній ціні до копійки однакові витрати на заробітні плати працівників, хоча у «ХоСаРо» їх 36 осіб, а у ТОВ «Градобуд-Престиж» – 23.

  Через ці обставини АМКУ виніс рішення оштрафувати кожну з компаній на 136 тис. грн (по 68 тис. грн за тендер) та заборонити брати участь у торгах на 3 роки.

  ТОВ «ХоСаРо» належить Володимирові Хомі (90%) та Володимиру Мазуру(10%), а ТОВ «Градобу-Престиж» – Василеві Загородному (80%) та Андрієві Яцурі (20%). Загалом компанії перетинались на тендерах 4 рази й в усіх випадках перемагало ТОВ «ХоСаРо». Сума цих контрактів становить понад 117 млн грн.

  (Visited 46 times, 1 visits today)
 • 180x150