Президент призначив антикорупційних суддів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Петро Порошенко підписав указ про призначення 38 суддівВищого антикорупційного суду. Гарантувати їх незалежність у подальшому має Вища рада правосуддя.

  Результат пошуку зображень за запитом "антикорупційних суддів"

  Антикорупційний суд повинен запрацювати вже до початку літа. До нього перейдуть усі справи щодо топ-корупціонерів, навіть ті, що вже розглядаються у звичайних судах, пише СТИК з посиланням на Центр протидії корупції.

  Ще близько року тому Петро Порошенко сам виступав проти ідеї створення антикорупційного суду. Однак згодом таки зареєстрував законопроект, який депутати ухвалили 7 червня 2018.

  До списку антикорупційних суддів потрапило 7 кандидатів з переліку тих, кого громадські організації вважають негідними посади антикорупційного суду — Маслов, Біцюк, Воронько, Білоус, Мойсак, Олійник та Чорна.

  Трьох із них (Чорна, Воронько та Білоус) розглядали міжнародні експерти та вирішили, що питання щодо їхньої доброчесності зняті.

  Загалом у процесі конкурсу міжнародні експерти очистили перелік кандидатів до суду на 40%.

  “Це вперше, коли в Україні до відбору суддів залучили міжнародників. Як рельтат вони заветували 42 кандидатів із сумнівними статками та сумнівними рішеннями. Натомість, українська кваліфкомісія залишала на судових посадах і навіть обирала до Верховного суду суддів, які кидали учасників Майдану за грати, та суддів, які не могли переконливо пояснити походження їх статків”, — зазначає голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

  “Обрання якісного складу суддів ще не є запорукою незалежності майбутнього антикорупційного суду. Необхідно реформувати Вищу раду правосуддя, яка має очищати суди, у тому числі антикорупційний, від тих, хто не витримає спосус впливом та грошима. Сьогоднішня ВРП уже довела свою неспроможність впоратися із цим завданням, зокрема залишивши на посадах більше 80% суддів Майдану”, — додає Шабунін.

  Для запуску антикорупційного суду необхідно також відібрати працівників апарату суду та провести конкурс на голову апарату.

  Наразі тимчасовим головою призначений Олексій Жуков — екс-прокурор ГПУ, пов’язаний із заступницею голови Державного бюро розслідувань Ольгою Варченко.

  Вища рада правосуддя оголосила конкурс на постійну посаду голови апарату суду. Термін подачі документів кандидатів — 10 по 25 квітня.

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150