Львівська ОДА порушила умови закупівель на загальну суму 230 млн. грн

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Державна аудиторська служба України підтвердила масове порушення тендерного законодавства Управлінням капітального будівництва Львівської обладміністрації під час закупівель будівництва медичних амбулаторії. Аудитори довели наявність порушень у понад 20 проведених тендерах на загальну суму 230 млн грн.

  Результат пошуку зображень за запитом "львівська ода"

  Нагадаємо, йдеться про реалізацію програми з будівництва сімейних амбулаторій, що реалізується в Україні. На Львівщині планують побудувати 43 амбулаторії загальної практики сімейної медицини за уніфікованими сучасними проектами, що мали б забезпечити медичними послугами мешканців сільської місцевості всієї області, пише СТИК з посиланням на Наші гроші. Львів.

  Будівництво здійснюють за кошти субвенції з державного бюджету, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 р. Фактично, реалізація програми розпочалась з літа 2018 року. В бюджеті Львівської області на реалізацію програми станом на серпень 2018 року було передбачено 377 млн грн.

  Замовником будівництва виступило Управління капітального будівництва ЛОДА, яке ще в кінці минулого року провело основну кількість тендерів. Експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» ретельно проаналізували дотримання тендерного законодавства у всіх проведених закупівлях та виявили, що з 40 тендерів у 27 переможців торгів вибрали з порушеннями. Основні проблеми  – невідповідність документів тендерній документації та змова на торгах.

  На думку голова правління ЦГМД Мирослава Сімки, це було спричинено неготовністю замовника, а це Управління капітального будівництва ЛОДА, до такого великого об’єму закупівель, які треба було провести одномоментно.

  Дослідження громадських експертів ЦГМД підтвердили і державні аудитори. Вони провели моніторинг закупівель та зобов’язали замовника усунути виявлені порушення. Зокрема, у своїх висновках вони пишуть про те, що ціла низка підприємств справді не підтвердили наявності працівників та спецтранспорту. Наприклад, ТОВ «Грифон Груп», що отримало п’ять угод на будівництво амбулаторій у Львівській області на суму 43,59 млн, та ТОВ «Домус Еліт» – 34,19 млн грн.

  «З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтею 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Західний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку», – йдеться в одному із висновків ДАСУ.

  (Visited 40 times, 1 visits today)
 • 180x150