У Тернополі зібралися роздерибанити 3,2 гектари комунальної землі

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На останній сесії Тернопільської обласної ради депутати різних фракцій схрестили штики  у питанні зміни цільового призначення земельної ділянки на вул. Тролейбусна, що в обласному центрі. Йдеться виділення 3,2 гектарів землі для будівництва житлового мікрорайону на території, яка нині належить Тернопільській психоневрологічній лікарні, що знаходиться в підпорядкування обласної ради.

  Пропонувалася віддати землю за процедурою так званої інвестугоди, від якої область отримає мізер (в кращому випадку кілька квартир для родин загиблих у АТО ), натомість тверезо мислячі депутати пропонували продати землю на аукціоні, щоб отримати справедливу ціну на землю і за ці гроші придбати житло, пише СТИК з посиланням на Репортер.

  Ініціатива авторів проекту згідно другого варіанту полягає в тому, щоб передати земельну ділянку на баланс комунального підприємства, КП проведе конкурс інвесторів.

  – Забезпечити родини загиблих житлом – безперечно хороша ініціатива, але сама процедура її реалізації має багато ризиків, – заявив голова фракції «Самопоміч» Віталій Фидрин. – Є значно простіший шлях її втілення. А саме – земельний аукціон. А на виручені кошти тендерна закупівля квартир.

  Віталій Фидрин пропонує провести грошову оцінку землі і оголосили аукціон. Площа земельної ділянки 3,2 га. Тут може розміститися цілий масив, тому, очевидно, не один забудовник буде претендувати на неї, припускає депутат.

  – Наведу приклад, сьогодні Тернопіль готує до продажу земельну ділянку площею приблизно 4 га і очікує надходження від її продажу у розмірі 80 млн. грн. Площа запропонованої у проекті рішень ділянки на вул. Тролейбусній 3,2 га. Нехай область отримає через аукціон 50 млн. грн. Це 68 двокімнатних квартир. Чи може хтось з авторів проекту рішення сказати, скільки квартир ми отримаємо через процедуру інвестугоди. Ні. Тому що соціальний пакет можна визначити лише після виготовлення проектно-кошторисної документації на об’єкт. Виходить, ми сьогодні говоримо про щось віртуальне. Ми віддаємо землю, а хтось колись може дасть там якусь кількість квартир. Процедура аукціону займає три місяці. Відтак, вже до кінця року ми зможемо купити квартири і роздати її родинам учасників АТО.

  Крім того, депутат наголошує, що процедура інвестугоди має багато корупційних ризиків і від неї давно відмовилися в інших областях.

  – Є ймовірність того, що на етапі передачі квартир частина з них буде передано офіційно, решта – іншим шляхом. Тобто на якомусь етапі якась кількість квартир всохнеться, – каже пан Фидрин.

  За словами заступника голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа, на сьогодні не визначено критерії, яким саме сім’ям квартири видаватимуть першочергово. Має бути затверджена процедура і це стосується не тільки цього випадку.

  З іншого боку, можливо не всі родини хочуть квартиру на вул. Тролейбусна. Комусь більше підходить нерухомість у райцентрі чи будинок в селі.

  Віталій Фидрин запропонував внести зміни до проекту рішення і передбачити процедуру аукціону, процедура якого детально описана у відподівному законі.

  Однак ця правка не отримала необхідної підтримки у сесійній залі. Попри це депутати не підтримали і проект рішення, який передбачає процедуру інвестугоди.

  Варто нагадати, що один з тих, хто отримав безкоштовне житло за участь в АТО – є саме голова фракції «Самопомочі» Віталій Фидрин. Такий жест доброї волі по відношенню до політика зробила Тернопільська міська рада.

  (Visited 56 times, 1 visits today)
 • 180x150