НАБУ відкрило провадження через розкрадання 29 мільйонів гривень чиновниками «Укрзалізниці»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне антикорупційне бюро відкрило провадження щодо розкрадання коштів «Укрзалізниці» у розмірі 29 мільйонів гривень на закупівлі кам’яного вугілля.

  Результат пошуку зображень за запитом "НАБУ відкрило провадження через розкрадання 29 млн грн чиновниками «Укрзалізниці»"

  Про це повідомляє СТИК з посиланням на портал «Zалізниця без корупції».

  Зазначається, що юристи проекту «Тисни!» подали скаргу до НАБУ про можливе вчинення злочину. Згідно відповіді правоохоронців, за заявою розпочато досудове розслідування.

  На початку квітня журналісти з’ясували, що протягом опалювального сезону «Укрзалізниця» витратила понад 130 млн грн на закупівлю кам’яного вугілля. При чому ціна вугілля для залізниці виявилась значно дорожчою від цін інших замовників, а основними постачальниками кам’яного вугілля стали сумнівні компанії.

  Журналісти отримали відповідь від детективів НАБУ

  Як повідомили журналісти, основним видом вугілля, яке закуповує «Укрзалізниця» є марка ДГ 13-100 (або еквівалент). Цей вид вугілля закуповують багато інших замовників в Україні, але значно дешевше, ніж залізниця. Середні ціни замовників в Україні на вугілля цієї марки складали 2,5 – 3,5 тис. грн за тону протягом 2018-2019 років. Проте «Укрзалізниця» закуповувала таке ж паливо вдвічі дорожче.

  В цьому тендері залізничники з 6 учасників дискваліфікували 5 і обрали найдорожчу пропозицію. Переможцем стало ТОВ «Коларес-Брокерс». «УЗ» не тільки обрало найдорожчу пропозицію – в подальшому замовник уклав низку додаткових угод з постачальником, що призвело до збільшення ціни ще на 20%.

  Таким чином, ТОВ «Коларес-Брокерс», стала головним постачальником вугілля для «Укрзалізниці». При цьому компанія не продає вугілля більше жодному замовнику в Україні. Загальний обсяг переплат упродовж 2018-2019 років, за оцінкою журналістів, становив близько 29 млн грн.

  (Visited 26 times, 1 visits today)
 • 180x150