У Верховині посадовець, який вимагав хабарі у розмірі місячних соцдопомог, заплатить штраф та повернеться на роботу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Верховинський районний суд затвердив угоду між прокуратрурою та начальником відділу опрацювання заяв та прийняття рішень управління соціального захисту населення Верховинської райдержадміністрації. Роман Чурук двічі вимагав хабар у мешканки села Буковець за оформлення соціальної допомоги.

  Результат пошуку зображень за запитом "У Верховині посадовець управління соцзахисту вимагав хабарі у розмірі місячних допомог"

  Як відомо, Романа Чурука затримали 12 березня цього року, коли  жінка передала чиновнику 1600 грн – розмір місячної суми допомоги сім’ям з дітьми. Перед тим посадовець взяв у цієї ж жінки 1200 гривень за призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям.

  Івано-Франківський міський суд обрав Чуруку міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту та відсторонив підозрюваного від займаної посади.

  Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 КК України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, за що винний карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

  Однак до суду прокуратура передала провадження за ч. 2 ст. 369-2 КК України – зловживання впливом, за що передбачена відповідальність у вигляді штрафу. Мовляв, Чурук взяв неправомірну вигоду, щоб вплинути на начальника Управління соціального захисту, який приймає рішення про призначення допомог.

  На днях Верховинський районний суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим.

  За угодою Роман Чурук визнав вину та погодився заплатити 25 500 гривень штрафу. Крім того, він має заплатити  2860 гривень процесуальних витрат, пов’язаних із залученням експерта, пише СТИК з посиланням на КУРС.

  Суд не заборонив Чуруку обіймати посади в органах влади. Отже, після того, як заплатить штраф, він може повернутися на роботу. Поки що він відсторонений від посади до 12 травня.

  (Visited 60 times, 1 visits today)
 • 180x150