Виявляти корупцію в ЗСУ призначили колишнього львівського міліціонера з кримінальним минулим

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З корупцією у Міністерстві оборони боротиметься колишній міліціонер з кримінальним минулим. У Західну територіальну групу з питань запобігання корупції Міноборони на керівну посаду призначили Сергія Кончука.

  Результат пошуку зображень за запитом "Виявляти корупцію в ЗСУ призначили екс-міліціонера з кримінальним минулим"

  Дев’ять років тому цей чоловік був заступником начальника Кам’янка-Бузького райвідділу міліції. Суд визнав його винним за двома статтями Кримінального кодексу (службове підроблення та службова недбалість). Після цього він не працював на державній службі, аж раптом почав робити стрімку кар’єру в Міноборони. А його керівника, який виявив порушення із цим призначенням, просто вигнали зі Збройних сил, пише СТИК з посиланням на ZAXID.NET.

  Міноборони, окрім збройного захисту країни, веде велику господарську діяльність. Це і харчування військовослужбовців, і будівництво, і розподіл квартир. За «чистотою» цієї роботи стежать спеціальні структури – внутрішні територіальні групи з питань запобігання та виявлення корупції. Таких на всю країну є п’ять. Один відділ розташований у Львові.

  «Група була дієва, ефективна. У всіх напрямках: по житлових і по земельних питаннях», ? каже екс-начальник Західної тергрупи з питань запобігання корупції Любомир Мойсей.

  Саме до цієї групи у лютому минулого року призначили колишнього міліціонера Сергія Кончука. Його тодішній керівник -Любомир Мойсей – з’ясував обставини цього кадрового рішення. Крім судового вироку у біографії, каже екс-начальник групи, на час призову Сергій Кончук не перебував на обліку у військкоматі.

  «По-друге, військове звання міліцейського складу є спеціальними званнями. І якщо вони призиваються на військову службу, вони є рядовим, сержантським і старшинським складом лише в бойових військових частинах. На той час це були бойові військові частини, ми знаємо, де перебували – на Сході країни», – додає екс-начальник Західної тергрупи з питань запобігання корупції Любомир Мойсей.

  Пан Сергій Кончук не погодився на інтерв’ю, а в телефонній розмові відкинув усі звинувачення. Це, мовляв, помста колишнього керівника.

  «У мене довідка видана, коли я призивався на службу в Збройні сили, з центру про мою несудимість. Порушень ніяких не було, оскільки я призначився і був на обліку, і все нормально, тому що проведена була перевірка. Він особисто їздив по моїх п’ятах, де я працював, що я працював, він виясняв усю ту ситуацію», – пояснив нам у телефонній розмові Сергій Кончук.

  Кончуку відразу присвоїли звання майора юстиції. Офіцеру без військового досвіду за півроку вдалося ще й зробити непогану кар’єру.

  «Вона в нього абсолютно карколомна – кар’єра. Тому що його призначили спочатку сюди звичайним штатним працівником у Західну територіальну групу, за півроку його призначили керівником Центральної територіальної групи, а потім назад його повернули», – каже співредакторка сайту «Наші гроші. Львів» Наталія Онисько.

  Натомість у його колишнього керівника Любомира Мойсея кар’єра зруйнована. Спершу керівництво Міноборони звільнило його з посади, а згодом і взагалі зі Збройних сил.

  «Дізнавшись про призначення, я провів певну роботу, провів перевірку, доповів, як визначено керівним документом, вищому керівництву. Я отримав переслідування по військовій службі. І воно вилилося на сьогоднішній час, що мене звільнили з військової служби за службовою невідповідністю», – каже екс-начальник Західної тергрупи з питань запобігання корупції Любомир Мойсей.

  Наказ про звільнення Любомира Мойсея підписав міністр оборони України. На прохання прокоментувати таку кадрову політику у відділі запобігання корупції Степан Полторак сказав, що не стежив за нею.

  «Заступника начальника відділу точно не я призначаю. Це перше питання. Друге питання ? наскільки ця людина, про яку ви говорите, засуджена, має вирок суду, мають розбиратися правоохоронні органи. Якщо там є порушення щодо призначення або розгляду призначення на посаду з боку керівників, які приймали рішення, я точно відреагую», – зазначив у коментарі міністр оборони України Степан Полторак.

  Законність призначенням Сергія Кончука перевіряє Державне бюро розслідувань. Матеріали туди передав Любомир Мойсей. Він також вимагає поновлення на посаді через суд.

  (Visited 40 times, 1 visits today)
 • 180x150