НАЗК проаналізувало боротьбу з корупцією у 86 міністерствах та держорганах

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції здійснило аналіз ефективності діяльності уповноважених підрозділів (осіб) із питань запобігання та виявлення корупції в 86-ти міністерствах та інших державних органах у 2018 році.

  Результат пошуку зображень за запитом "НАЗК перевірило боротьбу з корупцією у 86 міністерствах та інших держорганах"

  За результатами проведеної роботи були виявлені недоліки та надані рекомендації для їх усунення, повідомляє СТИК з посиланням на прес-службу НАЗК.

  Зокрема встановлено, що в деяких державних органах порушені вимоги законодавства щодо створення відповідних підрозділів – їх функції поєднані з іншими, передбаченими в органі, наприклад, із функцією управління персоналом чи проведення люстрації.

  Крім того, в 7-ми державних органах не розроблені плани роботи щодо запобігання корупції, а 5 не розробили та не подали на погодження до Національного агентства антикорупційні програми.

  Не завжди уповноважені особи повідомляють Національне агентство про неподання чи несвоєчасне подання декларацій своїми колегами та не завжди належним чином перевіряють виконання кандидатами на посаду вимог закону щодо передачі в управління корпоративних прав.

  Водночас за результатами аналізу виявлено й низку позитивних тенденцій в організації роботи уповноважених підрозділів.

  Так, встановлено, що відповідні підрозділи міністерств провели 814 навчань із питань запобігання та виявлення корупції для співробітників своїх центральних апаратів, що в 4 рази більше, ніж у 2017 році. Щодо інших державних органів такий показник виріс у 5,5 раза.

  Також за минулий рік уповноважені підрозділи провели 1132 службові розслідування щодо виявлення причин та умов, які призвели до вчинення корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, що втричі більше, ніж у 2017 році.

  За наданою державними органами інформацією встановлено, що за такі правопорушення протягом 2018 року притягнуто до відповідальності 1117 осіб: 132 – до кримінальної;  404 – до адміністративної;  581 – до дисциплінарної. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/05/11/nazk_perevirylo_borotbu_z_koruptsiieyu_u_86_ministerstvah_ta_inshyh_1569443

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150