На Львівщині майже половину коштів ДФРР знову роздали на округи Дубневичів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На Львівщині обласна комісія відібрала проекти, що отримають гроші з Державного фонду регіонального розвитку. Йдеться про 343 млн грн. Майже половину цих грошей, як і у попередні роки, отримають громади, що розташовані у виборчих округах двох народних депутатів від блоку Петра Порошенка – братів Дубневичів. Натомість громади, які теж потребують розвитку, залишились без жодної допомоги від держави.

  Результат пошуку зображень за запитом "НА ЛЬВІВЩИНІ МАЙЖЕ ПОЛОВИНУ КОШТІВ ДФРР ЗНОВУ РОЗДАЛИ НА ОКРУГИ ДУБНЕВИЧІВ"

  До прикладу, центральна площа у Бориславі не ремонтувалася десятки років. «Скільки живемо тут, в такому вона стані. Фонтан уже дуже страшний. Так що фонтан треба реставрувати. Вони трошки освітлення зробили на Різдво, на Паску, звеселили», – каже мешканка Тамара.

  Проект нової площі є у міській раді. Майже за чотири мільйони гривень тут хочуть змінити покриття, додати більше відпочинкових зон та рослин, а старий фонтан перебудувати на сухий. Якщо площу треба лише реконструювати, то об’їзний міст, який зруйнувала повінь, треба будувати з нуля. Зараз, аби переїхати на інший бік річки, місцеві роблять чималий гак, пише СТИК з посиланням на ZAXID.NET.

  «Якщо дивитись по дорозі, то приблизно 7-8 кілометрів людина, яка звідси хоче переїхати, то об’їжджає», – каже начальник управління ЖКГ Бориславської міської ради Олег Левицький. Після дощових днів вода на стадіоні «Нафтовик» тримається ще кілька днів. А після матчів на полі суцільне болото. Аби тримати його у належному стані, треба вкласти чимало зусиль і коштів. Тому керівництво стадіону хоче облаштувати тут штучне поле.

  «На сьогоднішній день 2,5 місяці важкої праці. Одна гра з футбольним клубом ‒ і повністю перемісили. За 3-4 дні, що ми могли, то ми вже зробили. Бачите: свіжі колеса, це ми вже покосили, каткували і підсипали», – розповів тренер, директор стадіону «Нафтовик» Василь Криворучишак.

  Усі ці проекти міська рада Борислава подала на конкурс співфінансування Державного фонду регіонального розвитку. Та жодного обласна комісія не відібрала до Мінрегіонбуду. «За кошти місцевого бюджету ми не в змозі ці об’єкти реалізовувати. Тому будемо шукати десь інші джерела фінансування, можливо, вже чекати наступного року і пробувати себе знову», – прокоментував міський голова Борислава Ігор Яворський.

  З поміж 175 проектів комісія відібрала 69, на яких витратять 343 млн гривень з держбюджету. Так Пустомитівський район отримав 13 проектів на суму у 72 млн гривень – це 21 відсоток від загальної суми. У Городоцькому, Мостиському і частині Самбірського районів пройшли 17 проектів на 69 мільйонів – це також 20 відсотків суми. Виборчі округи братів Дубневичів отримали 41 відсоток фінансування з держбюджету. Тоді як гірські Сколівський і Турківський райони на двох отримали три проекти ‒ це менше чотирьох відсотків від загального бюджету. А шахтарська Сокальщина – лише один проект на 3,5 мільйона. Це один відсоток державного фінансування.

  Які проекти отримають гроші ‒ визначає спеціальна комісія. Більшість її складу ‒ це посадовці обласної адміністрації та облради. Один з її учасників Олег Домчак стверджує, що округи Дубневичів отримують більше грошей, бо там активніші громади.

  «Насправді там, де є активність громад, там, відповідно, є результат. Якщо порівняти, хто скільки подав на Державний фонд регіонального розвитку проектів, то можу вам сказати, що понад 50 проектів було подано з Пустомитівського району. Минулого року була така ситуація, позаминулого та ж сама. Відповідно, хто більше подає, той має шанс більше перемогти», – розповів голова комісії з питань бюджету соціально-економічного розвитку (фракція БПП) Олег Домчак.

  Парасковія Дворянин ‒ колишня заступниця голови облради та співголова цієї комісії. Три роки тому вона відмовилась підписувати таке ж рішення. Після цього більшість в облраді позбавила її керівної посади. З того часу округи Дубневичів справно отримують левову частку державних грошей.

  «Мені дуже дивно, що об’єкти які от-от мали бути завершені, не отримали фінансування, а ті об’єкти, які будуть тільки заливати фундаменти, отримали фінансування. Я вважаю, що це підкуп виборців на майбутні парламентські вибори, і я вважаю, що це політична корупція», – додала депутатка Львівської обласної ради (фракція «Самопоміч») Парасковія Дворянин.

  Кінцевий список переможців конкурсу затверджує Мінрегіонбуд. Обласна фракція «Самопомочі» в облраді звернеться до відомства, аби там звернули увагу на специфічний розподіл грошей на Львівщині.

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150