З львівського суду зникли докази у справі про хабарництво відомої лікарки (відео)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Зі справи головної лікарки шпиталю ім. Митрополита Шептицького Наталії ван Доеверен зникли усі відео- та аудіозаписи за її участі, записані під час негласних слідчо-рошукових дій. Про зникнення важливих доказів Наталія ван Доеверен розповіла 13 червня під час брифінгу в управлінні Державного бюро розслідувань у Львові.

  Результат пошуку зображень за запитом "З львівського суду зникли докази у справі про хабарництво відомої лікарки"

  За словами ван Доеверен, під час судового засідання 12 червня суддя Світлана Леньо повідомила, що з її справи зникли два відео та один аудіозапис – матеріали негласних слідчо-розшукових дій. Усі ці матеріали зберігались у Личаківському райсуді. На одному зі зниклих відео був знятий момент, коли заявниця у справі ван Доеверен приходить у її кабінет, щоб дати хабар, на другому – обшуки у кабінеті лікарки. Окрім того, пропав аудіозапис з телефонними розмовами Наталії ван Доеверен.

  «Вчора відбулося чергове судове засідання у межах кримінальної справи, яка здійснюється за фактом фальсифікації щодо отримання мною хабара. Під час засідання суддя повідомила про те, що вкінці травня пропали усі відео та аудіоматеріали, які стосувалися підтвердження того, що я здійснила якийсь злочин. Ці матеріали були дослідженні в межах судового провадження, і в них не виявили жодного натяку на проступок з моєї сторони», – розповіла ван Доеверен.

  Наталія ван Доеверен також заявила, що напередодні зникнення доказів її адвокати виявили, що відео- та аудіозаписи, які нібито свідчать про отримання нею хабара, могли бути змонтовані. Відтак захист лікарки планував відправити їх на незалежну експертизу.

  «На цих відеозаписах були шуми та інші докази втручання в них. Ми заявили, що плануємо здійснювати експертну оцінку цих матеріалів. Після цього усі матеріали дивним чином зникли», – заявила ван Доеверен.

  Лікарка звинувачує у зникненні важливих доказів у своїй справі прокуратуру, і 13 червня написала заяву у Державне бюро розслідувань стосовно вчинення злочину.

  «Ми підозрюємо, що це викрадення було здійснене в інтересах прокуратури. Останнім доступ до справи мав новопризначений прокурор у моїй справі Петро Бойко», – розповіла Наталія ван Доеверен.

  Суддя-спікер Личаківського районного суду Сергій Гирич розповів ZAXID.NET, що головуюча суддя Світлана Леньо написала заяву про зникнення доказів 31 травня. Після цього в суді створили спеціальну комісію, яка проводить службове розслідування, передає СТИК.

  «Перед черговим засіданням у цій справі, коли стояло питання пронеобхідність досліджувати матеріали, виявили їхнє зникнення. Наказом 3 червня 2019 року розпочалось службове розслідування. Є комісія, яка працюватиме до 25 червня. Після цього буде прийняте рішення», – зазначив Сергій Гирич.

  За словами судді Гирича, подібні докази із судів зникають досить рідко. Причину зникнення матеріалів у резонансній справі має встановити службове розслідування та розслідування ДБР.

  Нагадаємо, справа проти Наталії ван Доеверен триває уже майже два роки. Наталію ван Доеверен затримали у листопаді 2017 року, звинувативши її в отриманні хабара. Тоді вона була заступницею головного лікаря Львівської обласної лікарні. Наталія ван Доеверен одразу почала публічно заявляти, що справа проти неї сфабрикована, і замовником справи вона вважає свого колишнього керівника Михайла Гичку. Під час судового розслідування двоє свідків спочатку заявляли, що давали їй гроші. Але згодом один із них – Дмитро Бадьора – зізнався, що насправді хабара лікарці не приносив, а неправдиві свідчення надав під тиском правоохоронців.

  (Visited 191 times, 1 visits today)
 • 180x150