Численну агітацію “Опозиційного блоку” оплачує громадська організація

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Наприкінці червня в Києві з’явилася зовнішня реклама “Опозиційного блоку“. На ній зображено логотип партії, її назву, а також політиків, котрі ведуть “Опоблок” до Верховної Ради. Уперше таку рекламу Рух ЧЕСНО зафіксував 24 червня, наступного дня після реєстрації списку кандидатів від “Опозиційного блоку” в ЦВК.

  Однак замовником цієї реклами, згідно з вихідними даними, є не політична партія, а ГО “Опозиційний блок”. Те, що партійна реклама під час виборчого процесу оплачується громадською організацією, є щонайменше адміністративним порушенням (ст.ст. 212-9 та 212-13). 

  Уся агітація повинна бути оплачена з виборчого фонду політичної партії та містити відповідне маркування. Крім того, розміщення реклами на користь партії по суті є спонсорським внеском у вигляді послуг, тоді як під час виборчого процесу внески на користь партій можна робити лише у грошовій формі. Залежно від розміру такий внесок може кваліфікуватись як адміністративне (ст. 212-15 КУпАП) чи навіть кримінальне правопорушення (ч. 2 ст. 159-1 КК).

  Найімовірніше, кампанія з розміщення зовнішньої реклами на замовлення ГО “Опозиційний блок” має загальнонаціональний характер, адже таку саму рекламу помічено і в інших містах України, зокрема у ХмельницькомуОдесіХарковіКривому Розі. Подекуди на білбордах, крім логотипа партії, фігурують місцеві політики – міський голова Одеси Геннадій Труханов та мер Харкова Геннадій Кернес. У Києві, Кривому Розі, Одесі та Хмельницькому для фіксування порушення громадяни викликали поліцію.


  Харків. Фото: Дмитро Дробот

  Одеса. Фото: Катерина Маденс

  Згідно з даними порталу YouControl, громадську організацію “Опозиційний блок” заснували незадовго до початку президентської кампанії, у грудні 2018 року. Зареєстровано її у Дніпрі, за тією самою адресою, що й місцевий осередок партії “Опозиційний блок – партія миру та розвитку” та ще кілька десятків підприємств.


  Місце реєстрації ГО “Опозиційний блок” та місцевого осередку партії “Опозиційний блок – партія миру та розвитку”. Фото: Антон Філіппов

  Нагадаємо, що саме від цієї партії на президентських виборах висувавсяОлександр Вілкул.

  Керує цією ГО Анна Ребрик, колишня інспекторка патрульної поліції. У коментарі Руху ЧЕСНО вона підтвердила, що очолює ГО “Опозиційний блок” та що організація замовляла зовнішню рекламу.

  “Так, усе вірно”, – сказала вона.

  При цьому Ребрик не змогла відповісти на запитання щодо масштабів кампанії, її вартості та зв’язку з партією “Опозиційний блок”.

  “А можна я вам трішки пізніше поясню, щоб я вам усе правильно розповіла?” – відповіла керівниця громадської організації.

  Проте після цієї розмови Ребрик більше не відповідала на наші дзвінки.

  До речі, Дніпро є дуже важливим містом для “ахметовського” крила “Опозиційного блоку”. Після розколу в партії наприкінці 2018 року саме через дніпровський партосередок фінансувалася виборча кампанія Вілкула до його реєстрації в ЦВК. На рахунок дніпровської організації партії гроші переказувалитоп-менеджери й партнери Ріната Ахметова із Дніпропетровської, Запорізької та Донецької областей (загалом протягом 15 днів осередок отримав понад 1 мільйон доларів внесків). Така сама географія й у донорів виборчого фонду Олександра Вілкула. Значну частину його кампанії профінансував менеджмент компаній Ріната Ахметова. Більшість коштів Вілкул витратив на рекламу, яку замовляв у медіа того ж таки Ахметова.

  (Visited 107 times, 1 visits today)
 • 180x150