Львівський комунальник, який завищив на півмільйона ціни на пальне, по угоді з прокурором не сів у тюрму

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Колишній директор комунального підприємства «Комбінат міського господарства» Дрогобицької міської ради Львівської області Андрій Янів уклав угоду з прокурором про визнання винуватості та отримав два роки умовно.

  Результат пошуку зображень за запитом "суд"

  Про це написала Аліна Бекерук у Zaxid.net, передає СТИК.

  Як повідомила прес-служба НУНП у Львівській області, комунальник безпідставно збільшив видатки на закупівлю пального та завдав підприємству збитків на понад 400 тис грн.

  Правоохоронці з’ясували, що у січні 2017 р. через систему публічних закупівель «Прозорро» комунальне підприємство проводило відкриті торги із закупівлі нафтопродуктів. За їх результатами з фірмою-переможцем уклали договір про поставку паливно-мастильних матеріалів вартістю понад 15 млн грн.

  Згодом 57-річний посадовець, порушивши закон «Про публічні закупівлі», уклав з цим же підприємством додаткові угоди, в яких безпідставно завищив ціну за літр пального. Янів не обґрунтував та документально не підтвердив коливання ціни на ринку. Через що комунальне підприємство зазнало майнової шкоди на 434 тис грн.

  Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області засудив Яніва до позбавлення волі на три роки (з випробувальним терміном 2 роки) із позбавленням права обіймати посади та займатися діяльністю, пов’язаною із виконанням адміністративно-господарських  та організаційно-розпорядчих функцій строком на два роки. Крім того, Яніва оштрафували на 4,25 тис грн.

  Від «Наших грошей»:

  Згідно з вироком Дрогобицького міськрайонного суду від 11 червня, у 2017 р. КП «Комбінат міського господарства» на чолі з Янівим замовив ТОВ «Нафтотрейд Ресурс» бензин А-95, бензин А-92 та дизельне паливо на загальну суму 15,38 млн грн.:

  • 600 л бензину А-95 вартістю 19,13 грню за літр, на загальну суму 11,4 тис грн.,
  • 150 000 л бензину А-92 вартістю 18,29 грн. за літр на загальну суму 2,74 млн грн.,
  • 760 000 л дизельного палива вартістю 16,61 грн. за літр на загальну суму 12,62 млн грн.

  В подальшому Янів у той час, коли ціни на бензин А-95, А-92 та дизельне паливо коливались в межах 0,50 грн. за 1 літр, підписав додаткові угоди з «Нафтотрейд Ресурс» і збільшив ціни на пальне більш ніж на 10%,: на бензин А-92 з 18,29 до 24,33 грн. за літр та на дизпаливо з 16,61 до 22,09 грн за літр.

  Засновниками ТОВ «Нафтотрейд Ресурсу» є ТОВ ВКФ «Віта Авто» і ТОВ «Дукат», а кінцевими бенефіціарами – співвласники групи «Континіум» Сергій Лагур, народний депутат України Степан Івахів («Воля народу») та діти покійного лідера парламентської фракції «Воля народу» Ігоря Єремеєва Роман і Софія Єремеєви.

  У рішенні суду вказано, що Андрій Янів є депутатом Дрогобицької міської ради, станом на червень офіційно не працевлаштований.

  (Visited 31 times, 1 visits today)
 • 180x150