Тернопільський АМКУ «забанив» київські фірми, що парою ходили по західноукраїнських тендерах

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Тернопільське територіальне відділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Авістор» та ПП «Комфорт-2000» на 136 тис. грн за неуспішний розіграш будівельного тендеру Тернопільської САД влітку 2018 року. Про це свідчить рішення Відділення від 26 червня.

  Результат пошуку зображень за запитом "АМКУ"

  Спеціалісти Відділення проаналізували відкриті торги Служби автомобільних доріг у Тернопільській області, проведені у червні-серпні 2018 року. Йдеться про закупівлю робіт із поточного середнього ремонту 14,5 км автодороги Р-41 (обхід Тернополя) очікуваною вартістю 396,29 млн грн.

  На конкурс прийшли вісім підприємств, однак на етапі прекваліфікації замовник відсіяв половину заявок. У тому числі, перевірку не пройшли компанії «Авістор» та «Комфорт-2000», поведінка яких привернула увагу антимонопольників.

  Відмітимо, що переможцем тодішніх торгів стало ТОВ «Техно-Буд-Центр», контрольоване оточенням екс-голови «Автодоріг України» Ореста Проника.

  Щодо київських компаній «Авістор» та «Комфорт-2000», то Відділення встановило наступне:

  • Для участі у публічних закупівлях компанії у 2016 році зареєструвалися на одному і тому ж майданчику з однієї IP-адреси, також свої пропозиції для спірних торгів створили в один день – з іншої, але однієї для двох IP-адреси (остання з адрес належала бухгалтеру «Комфорт-2000» Валентині Вдовиченко);
  • Підприємства пов’язані господарськими відносинами, зокрема, надавали одне одному поворотну фінансову допомогу;
  • Відповідачі використовували спільний мобільний номер;
  • Тендерні документи містили спільні дефекти та виявились схожими за оформленням;
  • Відповідачі були пов’язані відносинами контролю (Власником «Авістору» на момент проведення закупівлі був Віктор Горбунов, але незадовго до цього 50% компанії належали Миколі Поліщуку – власнику «Комфорт-2000» до червня 2018 року. Крім того, «Авістор» та «Комфорт-2000» є одними із засновників Асоціації «Авістор-Буд», керівником якої є згадуваний Микола Поліщук).

  За антиконкурентні узгоджені дії кожна з компаній отримала по 68 тис. грн штрафу.

  У зв’язку із прийнятим антимонопольниками рішенням, підприємство автоматично внесли до «чорного списку» АМКУ, відтак вони не зможуть брати участі у конкурентних публічних закупівлях протягом наступних трьох років.

  Додамо, у квітні цього року Івано-Франківське відділення АМКУ повідомляло, що також перевіряє компанії ТОВ «Авістор» та ПП «Комфорт-2000» на предмет дотримання конкурентного законодавства під час закупівлі Івано-Франківською центральною міською лікарнею №1 робіт з будівництва електропостачання приміщень закладу. Змову компаній на спірному тендері раніше зафіксували«Наші гроші.Львів», передає СТИК.

  Рішення івано-франківських антимонопольників за результатами розслідування очікується.

  Нагадаємо, за даними «Прозорро», протягом 2017-2019 років ТОВ «Авістор» підписав всього 5 договорів із бюджетниками загальною вартістю 586 тис. грн, а ПП «Комфорт-2000» – 13 договорів за 46,90 млн грн у період з осені 2016 року по осінь 2018-го.

  (Visited 29 times, 1 visits today)
 • 180x150