За сприянна депутата Львівської ОДА на місці місті давньої кам’яниці збудують офіс центр

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Виконавчий комітет Львівської міської ради погодив ТОВ «Інсула інвест» містобудівні умови та обмеження на будівництво офісного центру із підземним паркінгом на вулиці Сахарова, 52. Для нового будівництва знесуть існуючий будинок – так званий будинок Терлецького, який належав Михайлу Терлецькому – українському аптекареві, колекціонеру та меценату.

  Результат пошуку зображень за запитом "Компанія Козловського знесе будинок Терлецького на Сахарова"

  З 2011 року власником будинку було ПАТ «Фарлеп-Інвест». Лише кілька місяців тому,  7 травня 2019 року, товариство продало його ТОВ «Інсула Інвест». Разом із будинком в той самий день фірма придбала також і земельну ділянку площею 0,13 га, пише СТИК з посиланням на Наші гроші. Львів.

  Теперішній вигляд Сахарова, 52 та проект майбутнього будинку (фото Galinfo та Zaxid.net)

  В процесі обговорення питання члени виконавчого комітету уточнювали, чи є будівля пам’яткою архітектури. Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський заявив, що будівля не є цінною, оскільки у 90-х роках її перебудували, додали металопластикові вікна, черепицю тощо. За його словами, будівля є типовим будинком 90-х років.

  За знесення будинку та будівництво нового офісу проголосували шестеро з восьми членів виконкому, двоє «утримались». Зокрема, заступник міського голови Андрій Москаленко, який вважав, що питання потребує додаткового опрацювання.

  Власником ТОВ «Інсула-Інвест» є Олександр Берба, який також володіє ще низкою фірм, пов’язаних з компанією «Авалон» депутата Львівської міської ради Григорія Козловського. Берба є засновником фірми ЖБК «Авалон комфорт-6», ЖБК «Авалон Гарден -3», раніше очолював ТОВ «Авалон інк».

  Крім того, він є власником ТОВ «Агенція «Європростір», яке сьогодні ж під час засідання виконавчого комітету отримало дозвіл на будівництво апарт-готелю на перехресті вулиць Стрийська-Наукова. Власником цієї фірми, яка розробляла проект готелю з 2016 року, Олександр Берба став лише у квітні 2019 року.

  (Visited 40 times, 1 visits today)
 • 180x150