Залізниця за 6 мільйонів купила у «прокладки» російських запчастин з п’ятиразовою накруткою

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 6 серпня за результатами тендеру замовила ТОВ «НТП «Трансінвест» запчастини до швидкостемірів за 5,91 млн грн. Про це повідомляє «Zалізниця без корупції» з посиланням на дані системи «Прозорро», передає СТИК.

  Результат пошуку зображень за запитом "Залізниця за 6 мільйонів купила у «прокладки» російських запчастин з п’ятиразовою накруткою"

  Згідно з тендерною документацією, закупівля стосувалася 148 позицій запасних частин до локомотивних швидкостемірів радянського зразка – ЗСЛ-2М.

  На торгах єдиним конкурентом «НТП «Трансінвест» було ТОВ «Глорія-Трейд», яке запропонувало більшу на 4 грн. суму.

  «НТП «Трансінвест» та «Глорія-Трейд» пропонують продукцію одного виробника – ВАТ «Электромеханика» з міста Пенза (Росія).

  При цьому вартість продукції до 5 разів перевищує пропозиції на російському ринку.

  Так швидкостемір 3СЛ-2М в зборі учасники тендеру пропонували по 71,5 тис грн. без ПДВ. З урахуванням ПДВ вартість складає 86 тис грн. за одиницю. В Росії цей швидкостемір коштує близько 38 тис рублів. Це еквівалент 17 тис грн.

  «По дорозі з Пензи до Києва ціна зростає, адже ніхто з українських виробників не може виготовляти локомотивні швидкостеміри і запчастини для них. Для цього треба пройти довгу процедуру погодження виробництва і допуску до застосування. Цікаво, що Російська залізниця давно перейшла із застарілих механічних швидкостемірів 3СЛ-2М на електронні сучасні версії швидкостемірів», написала «Zалізниця без корупції».

  ТОВ «НТП «Трансінвест» було зареєстроване всередині 2014 р. Воно зареєстрована на мешканця окупованого Криму Максима Ковальчука та є одним з головних посередників в постачанні залізничної техніки з Росії для Укрзалізниці.

  Знайти компанію за місцем реєстрації ZБК не вдалося, адже в документах вказаний тільки номер будинку – вул. Пріорська, 21. Це 4-поверхова споруда.

  Аналогічна ситуація і з конкурентом по тендеру ТОВ «Глорія-Трейд». Фірма зареєстрована за адресою масової реєстрації у Вишгороді по вул. Шолуденка №1. Вона записана на Валерія Щербину.

  «НТП «Трансінвест» має низку відкритих кримінальних справ. Зокрема справу в ГПУНАБУ і в Донецькій поліції. Але компанія успішно «працює» із залізницею, особливо не зважаючи на всі відкриті провадження.

  ТОВ «Глорія-Трейд» – головний формальний конкурент в тендерах на постачання запчастин з РФ. Окрім «Трансінвесту», ця ж фірма є постійним формальним конкурентом ТОВ «Техноекторейдінг», яка поставляє «УЗ» щороку на сотні мільйонів російські повітророзподільники для вантажних вагонів.

  Раніше «Zалізниця без корупції» вже повідомляла, що ПАТ «Укрзалізниця» закуповує деталі російського виробництва з переплатою в два-пять разів через завищену очікувану вартість та створення штучних умов на тендерах для потрібних фірм.

  Зокрема, у вересні 2018 р. Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» провела тендер на закупівлю локомотивних швидкостемірів та запчастин до них загальною вартістю 25,5 млн. грн. Його теж виграло ТОВ «НТП «Трансінвест».

  Від «Наших грошей»:

  Згідно з даними системи «Прозорро», у 2016-2019 рр. ТОВ «НТП «Трансінвест» виграв тендерів на загальну суму 404,91 млн грн.

  (Visited 43 times, 1 visits today)
 • 180x150