Львівська обласна лікарня відмінила закупівлю у фірми, яка розіграла тендер зі своєю власницею

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Львівська обласна клінічна лікарня розірвала договір з ТОВ «Ті Джі Хелс» на закупівлю наборів для лікування пацієнтів з проблемами дихальної системи за 300 тис грн.

  Результат пошуку зображень за запитом "тендер"

  Про це написав «Центр громадського моніторингу та досліджень», передає СТИК.

  «ЦГМД» звернулося до лікарні з заявою про допущені порушення під час закупівлі після публікації «Наші гроші. Львів». Видання встановило, що в червні Львівська обласна клінічна лікарня провела торги на закупівлю медичних виробів за трьома лотами з очікуваною вартістю 1,12 млн грн. В лоті на постачання шести наборів для лікування пацієнтів з проблемами дихальної системи між собою змагалася компанія «Ті Джі Хелс» та підприємниця Світлана Герцен. Під час аукціону учасники не знижували своїх пропозицій, однак ціна фірми була на майже 440 грн дешевшою. Переможцем стало «Ті Джі Хелс» з пропозиціє 300 тис грн., з фірмою і було укладено угоду.

  Співвласницею підприємства «Ті Джі Хелс» є вже згадана підприємниця-конкурентка Світлана Герцен. Їй належить 50% компанії, іншою частиною володіє Ігор Топчій. Фірма зареєстрована 2015 року в Києві.

  Також «Ті Джі Хелс» та Світлана Герцен подали на поточні торги практично однаково складені довідки, які замовник вимагав у довільній формі.

  Згідно з ЗУ «Про публічні закупівлі», фірма «Ті Джі Хелс» та підприємниця Світлана Герцен є пов’язаними особами, оскільки остання володіє понад 25% фірми-конкурента. Замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника, який є пов’язаним з іншим учасником, однак цього не було зроблено.

  Після публікації журналістів експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» скерували звернення до лікарні та до Антимонопольного комітету України.

  В результаті лікарня розірвала договір «за згодою сторін». Конкурентам також загрожує рішення АМКУ щодо антиконкурентних узгоджених дій, тобто штраф та трирічна заборона участі у відкритих торгах.

  «Ті Джі Хелс» та Світлана Герцен «зустрічалися на торгах від Львівської обласної клінічної лікарні тричі. Два рази тендери виграло ТОВ «Ті Джі Хелс», одна закупівля була неуспішною.

  (Visited 32 times, 1 visits today)
 • 180x150