Богородчанські освітяни “креативно” обходили тендера під час закупівель

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Застаріла техніка та втридорого: У Богородчанах управління освіти укладало договори зі «своїми» підприємцями.

  Результат пошуку зображень за запитом "У Богородчанах освітяни "креативно" обходили тендера під час закупівель"

  Нагадаємо, нещодавно у мережі розгорівся корупційний скандал пов’язаний з неефективним використанням коштів освітньої субвенції. Керівниця управління освіти Оксана Савчук купила у «свого» підприємця товарів на суму 2893,1 тисяч гривень без проведення тендерів, прикриваючись допороговими закупівлями, передає СТИК.

  Нещодавно, у Богородчанах відбулося спільне засідання президії та постійної комісії з питань освіти, культури та духовного відродження, молодіжної політики і спорту та засобів масової інформації Богородчанської районної ради, де розглядали питання про неефективне використання коштів освітньої субвенції та його моніторинг.

  За результатами комісії депутати райради направили листа до голови РДА Франко Єжакапровести службову перевірку та при виявленні порушень звільнити її. Втім, на нього навіть не відповіли. Тоді комісія відправила ще одного листа, на який 28 серпня прийшла відповідь про те, що порушень під час закупівлі не було виявлено. Мовляв, «предмет закупівлі визначався відповідно до державного класифікатора ДК 021:2015, тому вартість придбання по одному предмету закупівлі не перевищувала 200 тисяч гривень», а всі звіти про укладені договори були оприлюднені у системі Prozorro. Відповідь підписав голова РДА Франко Єжак, а готувало його саме ж управління освіти.

  У райраді вважають, що їм відповіли відпискою, тож чиновники звернулись до УЗЕ та прокуратури.

  У понеділок, 2 вересня в районній раді знову відбулось засідання президії.

  Голова Богородчанської районної ради Михайло Головчук нагадав присутнім, що нещодавно начальниця управління знову просила виділити частину освітньої субвенції коштів, а саме – три мільйони. Тоді в РДА вирішили проаналізувати, де поділись виділені у березні кошти.

  За його словами, на початку січня у районі виник залишок коштів освітньої субвенції із зарплати вчителям розміром 4 592 545,80 гривень. А вже через два місяці на сесії районної ради депутати вирішили направити їх на закупівлю необхідної для шкіл техніки та приладдя.

  Через деякий час все необхідне купили та відправили до шкіл, однак накладні до них передали через п’ять місяців – у серпні, коли чиновники почали проводити перевірку.

  Виявилось, що значна частина коштів освітньої субвенції була реалізована через трьох ФОПів – Михайла Яцука, Миколи Кузя та Тараса Будника. Однак найбільше «заробив» на управлінні освіти підприємець з Сівки-Калуської Яцук. У нього придбали різноманітні товари на суму 2893,1 тисяч гривень без проведення тендерів, тобто прикриваючись допороговими закупівлями.

  До словами, Оксана Савчук уродженка села Пійло Калуського району, донедавна очолювала Калуське управління освіти.

  Виявилось, що ціни на товар, який придбало управління освіти у декілька разів завищені.

  Окрім того, придбаний товар поганої якості, застарілий та без жодних гарантій. Так, до прикладу, 20 телевізорів ROMSAT 32 купили за 122 тисячі. Водночас у магазині “Ашан” вони б коштували 77980. Різниця складає 44020. Також різниця у ціні на все придбане та навіть крейді.

  Наразі районна рада встигла проаналізувати тільки 24 пункти з проведених закупівель.

  “На початку серпня управління освіти знову уклало договір з Яцуком на закупівлю абакусу (рухавниць) для НУШ. Коли ми прийшли та попросили показати нам придбаний товар нам сказали, що його немає. Однак підприємець на той час вже три тижні користувався бюджетними коштами. Пізніше мені повідомили, що товар передали на зберігання цьому ж підприємцю”, – каже Головчук.

  Під час засідання голови комісій та депутати висловились щодо цього питання та одноголосно розкритикували дії Савчук звернувши увагу та те, що чиновницю РДА варто відсторонити від посади та притягнути її до відповідальності.

  Подискутувавши про те, що робити з діями управління освіти та РДА депутати вирішили провести позачергову сесію районної ради.

  (Visited 110 times, 1 visits today)
 • 180x150