Комунальників Кличка підозрюють у привласненні 22 мільйонів на впровадженні ліфтової диспетчерської за 59 мільйонів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Служба безпеки України вважає, що посадовці КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» КМДА та ТОВ «Українські бізнес комунікації» привласнили бюджетні кошти на створенні диспетчерської для обслуговування житлового фонду Києва та забезпечення безпеки ліфтового обладнання за 58,81 млн грн.

  Результат пошуку зображень за запитом "гроші"

  Про це написав Олександр Глазунов у виданні «КиевVласть», передає СТИК.

  У квітні 2018 р., КП «ГІОЦ» і «Українські бізнес комунікації» уклали договір на створення комплексу «Оперативно-диспетчерське обслуговування житлового фонду та систем управління, контролю і забезпечення безпеки ліфтового обладнання». Згідно з цією угодою передбачалася поставка комп’ютерного обладнання, ліцензій та програмного забезпечення на загальну суму 58,81 млн грн.

  Слідчі з’ясували, що за станом на серпень 2018 р. підрядник реалізував два з п’яти етапів створення комплексу на загальну суму 30,3 млн грн. Мова йде про поставку ліцензій, створення програмного забезпечення (комп’ютерна програма «Callway», комп’ютерна програма «Електронний реєстр заявок і скарг виконавців житлово-комунальних послуг», комп’ютерна програма «Система диспетчеризації внутрішньо будинкової інфраструктури «Desk control» з додатковими модулями, розробленими для замовника), розгортання і налаштування системи.

  В рамках виконання третього і четвертого етапів створення комплексу станом на 15 серпня 2019 р. виконується поставка, монтаж і налагодження обладнання диспетчеризації (апаратних частин комплексу) на загальну суму 20,2 млн грн.

  Разом з тим, правоохоронці встановили, що ТОВ «Українські бізнес комунікації» з 1 січня 2017 р. надає згадане програмне забезпечення та обладнання диспетчеризації в оренду (повністю або частково) трьом підприємствам :ТОВ «СЕА ОДС», ТОВ «Барс Україна» і ТОВ «Дельта-пак сістемс Україна». Ці три фірми надають послуги з операційно-диспетчерському обслуговуванню об’єднаних диспетчерських систем будинків комунальної власності в різних районах Києва.

  На думку слідчих СБУ, такий факт свідчить про імітацію або часткової імітації процесу розробки модулів до зазначеного програмного забезпечення, а значить сума закупівлі була штучно збільшена на 21,9 млн грн. Крім того, як вважають правоохоронці, йдеться про намір виконавця поставити вже вживане обладнання диспетчеризації.

  СБУ з’ясувала, що «СЕА ОДС», «Барс Україна» і «Дельта пак системс Україна» пов’язані між собою фірми, вони подають фінансову звітність з однієї IP адреси, надають послуги з диспетчерського обслуговування, використовуючи спільних операторів, і є конкурентами у проведених тендерах без залучення третіх компаній у всіх десяти районних комунальних керуючих компаній з обслуговування житлового фонду Києва. У СБУ порахували, що зазначені послуги на загальну суму близько 150 млн грн. надаються по завідомо завищеним цінам та не у повному обсязі.

  15 січня Дніпровський райсуд Києва надав слідчим СБУ доступ до документів ТОВ «Дельта-пак сістемс Україна», які стосуються взаємовідносин з ТОВ «Українські бізнес комунікації» і керуючими компаніями Деснянського і Дніпровського районів столиці. Крім того, суд дозволив слідчим доступ до документів, які знаходяться у володінні «Барс Україна», і які теж стосуються фінансово-господарських взаємовідносин цього підприємства з ТОВ «Українські бізнес комунікації» і керуючими компаніями Оболонського, Дарницького, Шевченківського і Печерського районів.

  Керівником ТОВ «Українські бізнес комунікації» є Єгор Бургомістренко, бенефіціари Роман Бондар, Олексій Борисов і Вікторія Миримська. До березня 2016 р. засновником фірми був Олександр Дудченко. Тоді і зараз він працював і працює заступником директора комунального бюджетної установи «Контактний центр Києва». Це call-центр Київської міськдержадміністрації (КМДА) з номером 15-51, створений для забезпечення оперативного зв’язку між киянами і органами міської влади з усіх питань, пов’язаних з житлово-комунальним господарством.

  Засновниками ТОВ «Барс Україна» є Оксана Камрікова і Ліліана Дика, керівник Ольга Андрусенко.

  Ліліана Дика також є співзасновником ТОВ «Дельта-пак сістемс Україна». Керує компанією Світлана Бабич. Ще одним засновником фірми є Володимир Некрасов.

  Керівником ТОВ «СЕА ОДС» є Юлія Чебакова, засновник Олексій Чебаков. До березня 2018 р. власником «СЕА ОДС» був згаданий Олександр Дудченко.

  Керівником КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» з липня 2016 р. є Віталій Козубський.

  Згідно з даними системи «Прозорро», у 2016-2019 рр. ТОВ «Українські бізнес комунікації» виграв тендерів на загальну суму 72,14 млн грн.

  (Visited 27 times, 1 visits today)
 • 180x150