Встановлена рік тому на даху львівської школи сонячна електростанція вартістю майже 1,2 млн грн, досі не працює

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Майже 150 сонячних панелей, які встановили на даху львівської школи №68 наприкінці 2018 року, досі не працюють.

  Результат пошуку зображень за запитом "Встановлена рік тому на даху львівської школи сонячна електростанція досі не працює"

  Про це пише Наталія Горбань на порталі «Енергетичний перехід», передає СТИК.

  Закупівлю на будівництво дахової сонячної електростанції для школи № 68 на вул. Дозвільній, 3 у Львові провели в 2017 році. У грудні того року відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів управління освіти Львівської міської ради підписав договір з ПП «Арт-Енерго» на майже 1,2 млн грн.

  Навесні 2019 року прес-служба Львівської міської ради повідомила про те, що роботи зі встановлення обладнання завершено, і школа зароблятиме на сонці близько 200 тис. грн в рік. «Для введення в експлуатацію дахової електростанції залишається лише питання технічної та дозвільної документації», – йшлося у повідомленні. Новина розійшлася всією Україною. Втім, літо минуло, повідомляє журналістка, а дороге обладнання досі не підключили.

  «Документи були вже готові в січні. Але в Києві не хотіли приймати документи. Як відомо,  в липні очікували змінити правила для отримання «зеленого» тарифу… Плюс вибори це все стримали. І ось тепер очікуємо на наступному тижні ліцензію. І вже тоді будемо звертатися в «Львівобленерго», щоб принаймні підключити сонячну електростанцію і споживати вироблене світло», – розповів директор школи №68 Павло Гнус.

  СЕС була збудована з надлишковою потужністю. Розраховували, що так школа зможе продавати надлишок за «зеленим» тарифом (як це робить великий бізнес та малі домогосподарства), і заробляти на цьому щороку близько 200 тис. грн. Однак як школа може продавати надлишок енергії за «зеленим» тарифом не знають ані у школі, ані в міськраді.

  «Зараз з міською радою шукаємо можливості, щоб заробляти на цьому гроші. Бо це комунальна форма власності, ми маємо право надавати послуги, а не продавати електроенергію. Міська рада готова піти на якісь особливі умови для нашої школи, зокрема, надати школі право здавати електростанцію в оренду. Але як зробити це юридично правильно наразі незрозуміло. Тому що пройде час, міська влада зміниться, а прийдуть правоохоронні органи і будуть мати до мене питання. Хочемо зробити правильно, щоб воно було для всіх і цим шляхом потім могли піти і інші», – розповів Павло Гнус.

  (Visited 37 times, 1 visits today)
 • 180x150