У Франківську суд відмовив столичній фірмі, яка хотіла стягнути 5 тисяч гривень з санаторію

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Господарський суд Івано-Франківської області відмовив у задоволенні позову ТОВ «Укр Газ Ресурс» проти Спеціалізованого санаторію «Косів» МОЗ України про відшкодування 5 тис. грн, сплачених за розгляд в АМКУ скарги на неправомірні дії самого санаторію. Про це свідчить рішення суду від 7 жовтня.

  Результат пошуку зображень за запитом "Господарський суд Івано-Франківської області відмовив у задоволенні позову ТОВ «Укр Газ Ресурс» проти Спеціалізованого санаторію «Косів» МОЗ України про відшкодування 5 тис. грн, сплачених за розгляд в АМКУ скарги на неправомірні дії самого санаторію."

  Суд вирішив, що заявлені позивачем витрати не є збитками у розумінні Цивільного та Господарського кодексів:

  «…Заявлені позивачем до відшкодування витрати не є збитками у розумінні ст. 22 ЦК України, ст. ст. 224225 ГК України, так як понесені саме з метою реалізації свого права на оскарження процедури державної закупівлі, а не у зв`язку з протиправною поведінкою відповідача по відношенню до позивача, не мають обов’язкового характеру та не перебувають у причинному зв’язку з діями відповідача».

  Нагадаємо, йдеться про тендер Спеціалізованого санаторію «Косів» на закупівлю природного газу, оголошений наприкінці 2018 року. За результатами аукціону, у січні 2019 року замовник опублікував повідомлення про намір укласти з ТОВ «Газ Петроліум» договір вартістю 1,95 млн грн, пише СТИК з посиланням на Наші гроші. Львів.

  Однак, обидва конкуренти потенційного переможця подали скарги в АМКУ на неправомірне рішення замовника про акцепт пропозиції «Газ Петроліуму» – і тендерна колегія Комітету задовольнила їх, вирішивши, що замовник повинен був відхилити пропозицію учасника у зв’язку з її невідповідністю вимогам тендерної документації.

  Натомість замовник скасував торги, посилаючись на «скорочення видатків на здійснення закупівлі».

  Власне, «Укр Газ Ресурс», будучи одним із скаржників на згаданому тендері, вирішив у судовому порядку стягнути з замовника 5 тис. грн, як шкоду за вимушену дію компанії по оскарженню неправомірних дій санаторію.

  Відзначимо, що представники замовника у судовому засідання нагадували, що «оскарження в АМКУ рішення Санаторію було правом самого учасника, а отже, оплата за подання скарги не є збитками та не може бути відшкодована».

  (Visited 37 times, 1 visits today)
 • 180x150