Апеляційний суд закрив резонансну справу про хабарництво екс-керівника ДМС Львівщини

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Львівський апеляційний суд вдруге скасував вирок проти колишнього керівника Державної міграційної служби у Львівській області Олександра Погорецького та його заступника Ореста Барана, яких звинувачували у систематичному хабарництві. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на відповідну ухвалу суду.

  Результат пошуку зображень за запитом "Апеляційний суд закрив резонансну справу про хабарництво екс-керівника ДМС Львівщини"

  Як повідомляв ZAXID.NET, у вересні 2014 року керівника ДМС у Львівській області Олександра Погорецкого та його заступника Ореста Барана затримали на хабарі 2 тис. доларів США та 4 тис. грн від керівника підрозділу міграційної служби у Перемишлянах. За цю винагороду керівництво ДМС мало не створювати штучних перешкод у його службовій діяльності. Після свого затримання на хабарі Олександр Погорецький заявив ZAXID.NET, що це спланована проти нього провокація, передає СТИК.

  Як з’ясувало слідство, випадок з перемишлянським підлеглим був не першим вимаганням хабарів Погорецьким і Бараном. Посадовці систематично вимагали гроші у своїх підлеглих за те, щоб вони залишалися на своїх посадах. Зокрема, правоохоронці задокументували ще два факти такого вимагання – від керівників територіальних підрозділів ДМС у Миколаївському та Самбірському районах.

  У грудні 2016 року Галицький районний суд Львова виніс вирок, визнавши Погорецького і Барана винними і призначив п’ять років позбавлення волі. Однак це рішення скасував апеляційний суд, який повернув справу новий розгляд.

  У липні 2018 року Галицький райсуд повторно розглянув справу і вдруге визнав винним Олександра Погорецького та його заступника Ореста Барана у вимаганні хабарів та засудив їх до 5 років ув’язнення з конфіскацією майна. На цей вирок адвокати екс-посадовців знову подали апеляційну скаргу.

  Зазначимо, що протягом усього періоду розгляду цієї справи, Погорецький і Баран були на волі – за них внесли застави по 48,7 тис. грн.

  11 жовтня 2019 року Львівський апеляційний суд розглянув цю справу і скасував вирок першої інстанції. Основними аргументами для скасування покарання посадовцям були помилки правоохоронців під час збору доказів. Зокрема, суд визнав недопустими докази, отримані в результаті негласних слідчих розшукових дій (аудіо-та відеозаписи, записи телефонних розмов тощо), оскільки ухвали на їх проведення були відкриті тільки в судовому засіданні. Ухвал на отримання записів розмов з телефону Погорецького слідчі взагалі не отримали.

  Окрім того, суд відхилив як докази письмові заяви керівників Самбірського і Миколаївського відділення ДМС, які стверджували, що Погорецький і Баран вимагали у них хабарі. Ці заяви були написані посадовцями за три місяці після вимагання хабарів, відтак, на думку суду, їхні покази не є достатніми доказами.

  Апеляційний суд також відхилив ще один важливий доказ слідства – аудіозапис розмови з телефону керівника Перемишлянського відділу ДМС, під час якої у нього нібито вимагали хабар. Українське бюро лінгвістичних експертиз надало суду висновок, що у цій телефонній розмові не виявлено ознак, які б давали підстави стверджувати, що Погорецький вимагав та отримав неправомірну вигоду.

  Відтак суддя Львівського апеляційного суду Олег Березюк скасував обвинувальний вирок і закрив цю справу. Суд також повернув сплачені за обидвох чоловіків застави.

  Зазначимо, що в ході розгляду справи Погорецький, якого у березні 2015 року відсторонили від посади, навіть поновлювався на посаді через суд.

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150