Суд виправдав чиновника управління освіти Чернівців, якого звинувачували у хабарництві

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За версією слідства освітянин вимагав 230 тисяч гривень хабара за укладені договори з будівельних робіт у школах і садочках міста.

  Результат пошуку зображень за запитом "Суд виправдав чиновника управління освіти Чернівців, якого звинувачували у хабарництві"

  Начальника групи централізованого господарського обслуговування управління освіти Чернівецької міської ради Сергія Колешню, якого підозрювали у вимаганні хабара у 230 тисяч гривень від будівельної компанії, виправдали у судовому порядку. Суд вирішив не брати до уваги низку доказів, в тому числі й аудіозаписи розмов між обвинуваченим чиновником та директором фірми, на яких йде мова про гроші. 

  Про це йдеться у вироку, опублікованому на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, передає СТИК.

  Встановлено, що у період з 06 по 24 листопада 2016 року, між управлінням освіти Чернівецької міської ради та приватним підприємством «Суперприз-1» було укладено 11 договорів про виконання будівельних і ремонтних робіт закладів освіти м. Чернівців, із визначенням договірної ціни по вказаних договорах, на загальну суму 2 мільйони 181 тисяча 990 гривень. Слідчі прокуратури намагались довести, що обвинувачений чиновник міського управління освіти вимагав у керівника цього підприємства хабар 10% від загальної суми тендеру, а саме 230 тисяч гривень.

  Хабар чиновник отримував у власному автомобілі марки «Nissan X-Trail». Слідство довело, що 15 березня 2017 року, після 18:00, поблизу місця своєї роботи за адресою вул. Героїв Майдану, 176 обвинувачений вказав сісти у свій автомобіль потерпілому керівнику будівельної фірми, де той передав першу частину хабара у розмірі 20 тисяч гривень. А вже наступного дня, близько 15:00 потерпілий у машині чиновника передав позначені спеціальною фарбою ще 30 тисяч гривень. Пізніше ці кошти виявили у квартирі обвинуваченого чиновника управління освіти. А під час обшуків автомобіля вилучили 18467 гривень, 1675 доларів США та 455 Євро.

  Проте Шевченківський районний суд не врахував ні записані на аудіо розмови, ні результати обшуків житла і машини підозрюваного й інші вагомі докази. Оскільки, на думку суду, усі ці докази були зібрані з “істотним порушення прав людини і основоположних свобод”.

  У своїх свідченнях обвинувачений чиновник заперечував усі пред’явлені йому обвинувачення та пояснив, що це “недобросовісний підрядник погодився на пропозицію правоохоронного органу спровокувати його заради того, щоб не було порушено проти нього самого кримінальної справи відносно неякісно проведених робіт його підприємством у садочках № 21 та 22 м. Чернівці”.

  Також позитивні покази щодо обвинуваченого чиновника в суді давали і працівники міськради й управління освіти. Зокрема, начальник управління освіти Сергій Мартинюк як працівника “характеризував обвинуваченого з позитивної сторони”. Повідомив, що саме начальник групи централізованого господарського обслуговування управління освіти Чернівецької міської ради контролював хід робіт, строки здачі об’єкту, а от, чи він підписував акти виконаних робіт Сергію Мартинюку відомо не було.

  Заступник головного бухгалтера міськради під присягою вказала, що обвинувачений чиновник “жодного разу не звертався з питаннями сприяння йому відносно когось, хто приймав участь в електронній системі закупівель Прозоро, у визнанні переможцем”.

  Таким чином, Шевченківський районний суд визнав невинуватим чиновника управління освіти Чернівецької міської ради Сергія Колешню та призначив повернути внесену ним заставу у сумі 80 тисяч гривень. Крім того, суд скасував накладений на майно чиновника арешт і постановив повернути йому вилучені під час обшуків кошти.

  У прокуратурі Чернівецької області ІА АСС повідомили, що в апеляційному порядку будуть оскаржувати рішення Шевченківського районного суду.

  (Visited 148 times, 1 visits today)
 • 180x150