Суд призначив податківцю 5 років в’язниці за дрібний хабар

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Голопристанський райсуд Херсонської області визнав винним колишнього заступника начальника-начальника Голопристанського відділення Херсонської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС Івана Бельцика в одержанні хабара і призначив йому п’ять років позбавлення волі.

  Результат пошуку зображень за запитом "хабар"

  Про це написав «Незалежний громадський портал» з посиланням на вирок суду від 5 листопада, передає СТИК.

  За матеріалами справи, у січні-червні 2018 р. Бельцик отримував інформацію про здійснення підприємцем діяльності, пов`язаної із послугами таксі у м. Гола Пристань без держреєстрації як суб`єкта господарювання та ліцензії на пасажирські перевезення. Після цього обвинувачений зустрівся з ним у кафе, де повідомив про надання 2,5 тис грн. неправомірної вигоди за можливість в подальшому займатися підприємницькою діяльністю без дозвільних документів. Суму хабара податківець продемонстрував з екрану свого мобільного телефону, додавши, що гроші необхідно передати до 11 червня 2018 р.

  У визначений день обвинувачений отримав хабара в автомобілі потерпілого. Бельцик поклав кошти до барсетки, після чого його затримали правоохоронці.

  У суді Бельцик не визнав провини, пояснив, що в його обов’язки входило сервісне обслуговування платників податків та їхнє консультування без можливості проведення будь-яких перевірок. Однак у якийсь момент до нього приїхали працівники Управління захисту економіки в Херсонській області, які попросили надавати інформацію по певним суб`єктам та напрямкам господарської діяльності, що діють у незаконний спосіб. У відповідь посадовець відмовився надавати таку інформацію. Зі слів Бельцика, працівники УЗЕ пригрозили певними негативними для нього наслідками.

  Крім цього, обвинувачений зазначив, що на нього самостійно вийшов потерпілий, якому той запропонував легалізувати бізнес. Згодом підприємець заявив обвинуваченому про намір надати допомогу у придбанні канцелярії чи коштами на суму від двох до трьох тисяч гривень щомісяця, але щоб він продовжував здійснювати свою діяльність по перевезенню пасажирів без легалізації.

  Бельцик наголосив у суді, що у той момент зрозумів, що підприємець запропонував йому хабар, але така пропозиція не є конкретизованою, а тому він не може заявити про надходження такої пропозиції до внутрішньої безпеки чи до інших правоохоронних органів. І додав, що на наступних зустрічах почав провокувати чоловіка  назвати конкретну суму неправомірної вигоди.

  За словами обвинуваченого, 11 червня підприємець намагався передати йому хабара, але той відмовився. Яким чином вилучені 2500 грн. опинилися у його барсетці, він пояснити не зміг.

  Вся кримінальна справа, за словами Бельцика, є спланованою провокацією щодо нього з метою усунення з посади.

  Натомість суд вважає, що вина Бельцика у вчиненні злочину підтверджується належними, допустимими та достатніми доказами. Зокрема, про це свідчать результати негласних слідчих (розшукових) дій та дані з допитів кількох осіб.

  Разом з тим, суд не погодився з твердженням сторони захисту про те, що у цій справі мала місце провокація злочину працівниками поліції та підприємця. У матеріалах справи, переконаний суд, достатньо доказів того, що саме Бельцик шукав зустрічі з підприємцем після того, як дізнався, що останній тривалий час нелегально перевозить пасажирів таксі. Також обвинувачений не доповідав про такий факт уповноваженому податковому органу з метою притягнення до відповідальності і не склав відповідної доповідної записки. Навпаки, Бельцик обіцяв своєчасно повідомляти підприємця про рейди органів і займав активну позицію, маючи намір отримати хабар.

  Суд також відкинув твердження захисників та обвинуваченого про відсутність повноважень у Бельцика складати протоколи про адмінправопорушення, наголосивши, що представник влади не вправі одержувати будь-якої винагороди у зв`язку зі здійсненням своїх службових повноважень.

  В результаті суд призначив Бельцику покарання у виді позбавлення волі на 5 років, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарчих функцій в органах державної влади на 3 роки, з конфіскацією всього майна, з відбуванням покарання у кримінально-виконавчій установі закритого типу.

  Після оголошення вироку Бельцика взяли під варту у залі суду.

  Бельцик родом з села Великі Калетинці Білогірського району Хмельницької області. У 2014-2015 рр. він працював на посаді першого заступника голови Білогірської районної держадміністрації.

  (Visited 48 times, 1 visits today)
 • 180x150