Відомий львівський суддя поскаржився на обшук його житла у «справі Дубневичів»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Суддя Личаківського райсуду Львова Сергій Гирич поскаржився до Генеральної прокуратури на дії детективів Національного антикорупційного бюро (НАБУ), які наприкінці жовтня провели обшуки в його квартирі у справі про ймовірне відмивання коштів та ухилення від сплати податків народними депутатами Богданом та Ярославом Дубневичами. Скаргу оприлюднили на сайті Вищої ради правосуддя.

  Результат пошуку зображень за запитом Відомий львівський суддя поскаржився на обшук його житла у «справі Дубневичів»"

  Відомо, що 29 жовтня НАБУ обшукало квартиру в Личаківському районі, в якій зареєстрований голова кількох компаній братів Дубневичів Олександр Гирич. Він є сином судді Личаківського районного суду Львова Сергія Гирича. Обшуки відбулись у межах розслідування кримінального провадження про розкрадання газу на понад 2 млрд грн на ТЕЦ в Новояворівську і Новому Роздолі та легалізацію отриманих у злочинний спосіб коштів, пише СТИК з посиланням на ZAXID.NET.

  Згідно з версією правоохоронців, компанії-власники двох ТЕЦ: ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ «Енергія-Новояворівськ», кінцевими бенефіціарами яких є Ярослав та Богдан Дубневичі, взяли у НАК «Нафтогаз України» понад 500 млн м3 природного газу за пільговою ціною нібито для постачання тепла населенню, але використали цей обсяг газу у власних комерційних інтересах для виробництва електричної енергії, яку продали потім за ринковою ціною та отримали прибуток у 2 млрд грн. Потім гроші перерахували на підконтрольне Дубневичам ТОВ «Корпорація КРТ», а звідки – на компанії на Кіпрі та в Латвії, пов’язані з тими ж Дубневичами та членами їхніх родин. Звідти частину коштів, як вважають детективи НАБУ, повернули іншим українським компаніям братів у формі кредитів, пов’язаних із народними депутатами.

  «Нафтогаз» оцінив свій збиток від цієї оборудки у 1,42 млрд грн.

  На переконання детективів НАБУ, компанії Богдана та Ярослава Дубневичів – ТОВ «Променейра», ТОВ «НР Солар Парк», ТОВ «Ліг Агро» – можуть бути причетними до відмивання коштів, отриманих від оборудок з газом на ТЕЦ. Директором цих компанії є син львівського судді Сергія Г ирича Олександр Гирич. Він, згідно з версією слідства, може бути причетним до легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом або може бути обізнаним щодо способів та джерел фінансування цих товариств.

  Під час обшуків у квартирі вилучили ноутбук та кільках флешок Олександра Гирича, на які згодом Антикорупційний суд наклав арешт. Натомість суддя Личаківського району Львова Сергій Гирич, який є співвласником житла, стверджує, що обшук та вилучення техніки є незаконним. На його переконання, це є втручанням у діяльність судді та порушенням його професійних прав.

  Сергій Гирич написав скаргу до Генеральної прокуратури та до Вищої ради правосуддя, в якій зазначив, що вранці 29 жовтня він був у справах в Києві, у цей час йому зателефонувала дружина і розповіла, що до квартири, співвласником якої він є, увірвалися семеро працівників НАБУ, збили з ніг сина, забрали у нього телефон, не давши подзвонити адвокату. Слідчі повідомили, що мають ухвалу Вищого антикорупційного суду на обшук квартири з метою пошуку документів, що стосуються діяльності компаній, де керівником є Олександр Гирич.

  Як стверджує суддя, дружина в цей час вигулювала собаку, але детективи не стали чекати її повернення, і почали обшук за відсутності співвласниці помешкання і не чекаючи приїзду адвокатів. Працівники НАБУ, згідно з твердженням Гирича, начебто намагалися зламати двері, голосно викрикували, що привернуло увагу сусідів і віруючих церкви поряд з будинком, а також без потреби застосували насильство до сина судді. Коли дружина повернулась, представники НАБУ наказали їй ввімкнути особистий комп’ютер судді Гирича, який той використовує для підготовки проектів судових рішень, а також зберігання особистої інформації. Детективи переконали дати їм пароль від комп’ютера і оглянули його вміст. Крім того, вони вилучили інший комп’ютер, який належав дружині судді.

  Обшук тривав близько шести годин, після чого господині не дали другого примірника протоколу обшуку, а тільки копію, яка написана під копірку і погано читається, наголосив суддя Гирич. Він стверджує також, що детективи НАБУ мали законодавчих підстав обшукували саме житло судді. Також обшук проведено у всій квартирі, а не тільки в кімнаті, якою користується син. При цьому син уже понад року не проживає в квартирі, а орендує житло, про що суддя зазначив у своїй декларації. Тому обшук проведено не за місцем постійного проживання сина.

  Суддя пояснив, що його син не є власником жодної компанії, а лише працює директором і є найманим працівником у приватних компаніях, так само не є підозрюваним чи обвинуваченим. Очолюване сином судді підприємство займається впровадженням альтернативної енергетики, зокрема у 2017 була відкрита сонячна електростанція «Озерна».

  Олександр Гирич

  Олександр Гирич на вікритті СЕС «Озерна» братів Дубневичів (фото Павла Паламарчука)

  У заяві суддя наголосив, що сприймає дії НАБУ як помсту за його публічну позицію щодо неможливості арешту суддів детективами НАБУ без згоди Вищої ради правосуддя, а обшук житла – «формою впливу з метою дискредитації в очах колег і простих громадян». Гирич повідомив, що також звернувся до ГПУ із заявою про злочин – перевищення влади і службових повноважень і втручання в діяльність судових органів.

  Слід зазначити, що Олександр Гирич також оскаржував слідчі дії детективів НАБУ – обшук в квартирі та вилучення ноутбука та флешок. Але Вищий антикорупційний суд відмовив йому у задоволенні скарги, зазначивши, що НАБУ мало законний дозвіл на проведення обшуку не стосовно судді, а щодо його сина за місцем його проживання, що не обмежується чинним законодавством.
  https://zaxid.net/news/

  (Visited 43 times, 1 visits today)
 • 180x150