Старунська сільрада «підняла» майже 100 тисяч на машині для мийки овочів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У Старуні за 148 тисяч гривень купили машину для мийки овочів та фруктів в підприємця з Богородчан, в той час, як ринкова вартість агрегата варіюється від 40 до 65 тисяч гривень.

  Результат пошуку зображень за запитом Як у Старунській сільській раді «підняли» майже 100 тисяч на машині для мийки овочів"

  На початку жовтня Старунська сільська рада підписала угоду на закупівлю машини для мийки овочів та фруктів А9-КМІ. Сума договору склала 148 620 гривень, пише СТИК з посиланням на Версії.

  Оскільки, згідно закону, ця сума допорогова, то замовник скористався можливістю провести закупівлю без застосування Prozorro і уклав пряму угоду, а в Prozorro просто опублікував звіт про укладений договір з приватним підприємцем з Богородчан Василем Каратніцьким.

  На перший погляд здається, що все законно та прозоро. Якби не один нюанс – ціна предмета закупівлі. Машина для мийки овочів та фруктів А9-КМІ на ринку коштує, як мінімум, вдвічі дешевше. В інтернеті вартість такого обладнання стартує від 21 тисячі гривень і до 70 тисяч.

  Щоб переконатися в актуальності інформації, Версії поцікавились, за скільки можна придбати мийку А9-КМІ в прикарпатського постачальника консервного обладнання для переробки овочів, фруктів і ягід – компанії МПП БК №12 «Орхей», яка працює на ринку вже понад 20 років. На сайті компанії в прайсі вказано, що ціна машини миючої конвеєрної А9-КМИ (овочі, фрукти) складає 53 тисячі гривень. Втім, за словами менеджера, нещодавно ціни поміняли і місяць тому вони продали А9-КМІ за 65 тисяч гривень.

  Але навіть ця вартість як мінімум вдвічі нижча за ту, яку заплатила Василю Каратніцькому Старунська сільська рада.

  Про богородчанського підприємця відомо небагато. Як ФОП Василь Каратніцький зареєстрований в 2006 році. Основний вид діяльності – роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів. Також згідно даних інформаційно-аналітичної платформи YouControl підприємець надає рекламні послуги, здає в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно, займається організацією інших видів відпочинку та розваг.

  З 2017 року «пасеться» на публічних закупівлях. Загалом, за останні три роки він був учасником у 13 закупівлях, в них же був і переможцем (всюди укладені прямі угоди, без проведення аукціону). На закупівлях Василь Каратніцький заробив 488 061.00 грн. Найбільше угод уклав із Старобогородчанською ОТГ.

  Постачає ФОП Каратніцький В.В. багато товарів – від будівельних товарів, запчастин до пожежного автомобіля і бетонних опор для вуличного освітлення до подарунків на День села, генераторів, мотокос та сміттєвих контейнерів.

  Загалом, спеціалісти та експерти радять: якщо замовник проводить «допорогову» закупівлю без застосування електронної системи, слід перед укладанням «прямого» договору проводити моніторинг цінових пропозицій щодо предмета закупівлі й обирати контрагента з урахуванням зазначених вище принципів публічних закупівель.

  Чому цієї порадою не скористались в Старуні – залишається лиш гадати.

  А громада тим часом позбулася круглої суми в кілька десятків тисяч гривень, які могли бути витрачені, як мінімум, на покращення інфраструктури села, де нещодавно відгримів фестиваль “ТопіаріАрт-Раут” та відкрили Парк Льодовикового періоду.


  (Visited 111 times, 1 visits today)
 • 180x150