ДБР викрило на корупційній схемі керівництво одного з департаментів СБУ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З кожного підприємця вимагали від 20 до 300 тисяч гривень.

  Результат пошуку зображень за запитом ДБР викрило на корупційній схемі керівництво одного з департаментів СБУ"

  Слідчі Державного бюро розслідувань викрили на корупційних схемах керівництво Департаменту охорони державної таємниці та ліцензування СБУ (ДОДТЛ).

  Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук перший заступник ДБР Ольга Варченко, передає СТИК.

  Зокрема, за попередньою версією слідства, працівники згаданого Департаменту систематично вимагали та отримували неправомірну вигоду від підприємців за обіцянки не складати протокол про виявлені порушення та не давати хід справам.

  З кожного підприємця правоохоронці вимагали від 20 до 300 тисяч гривень. Отримані гроші відмивали через низку підконтрольних підприємств.

  За словами Ольги Варченко, ДБР вже провело обшуки у приміщеннях ДОДТЛ та за місцем проживання фігурантів кримінального провадження.

  Схема за попередньою версією слідства була така: перший заступник начальника ДОДТЛ СБУ давав своїм підлеглим – керівникам управлінь та відділів – перелік підприємців, у яких необхідно вимагати гроші. Потім давав чітку команду – тиснути морально доти, доки не сплатять визначену суму. Гроші, які деякі підприємці погоджувалися сплатити, вони переказували на рахунки благодійного фонду, після чого, за вказівкою керівництва ДОДТЛ, кошти перераховувались на підконтрольні правоохоронцям підприємства.

  Потім частина коштів проходила за документами як оплата за здійснення низки ремонтних робіт в адміністративних будівлях ДОДТЛ СБУ, закупівля будівельних матеріалів та зарплата ремонтників, решту – готівкою передавали посадовцям ДОДТЛ, задіяним у схемі.

  Перший заступник ДБР Ольга Варченко зазначила, що зараз вирішується питання щодо повідомлення винним особам про підозру, а також обрання запобіжних заходів.

  (Visited 57 times, 1 visits today)
 • 180x150