Розкрадання газу на 1,4 млрд на ТЕЦ Дубневичів: справу передали у суд

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу щодо розкрадання газу на суму 1,4 млн грн фірмами, що належать братам Ярославу та Богдану Дубневичам. Окрім того, директора ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» оголосили у розшук.

  Результат пошуку зображень за запитом "Розкрадання газу на 1,4 млрд на ТЕЦ Дубневичів: справу передали у суд"

  Прокурори САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ затвердили та скерували до Антикорупційного суду обвинувальний акт щодо заволодіння понад 300 млн м3 природного газу НАК «Нафтогаз України».

  «Прокурорами САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт у справі щодо заволодіння понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України» стосовно 4 осіб, серед яких директор ТзОВ «Енергія – Новояворівськ», технічний директор ТзоВ «Енергія-Новий Розділ», фінансовий директор двох вищевказаних підприємств, а також організатор схеми – радник директора ТзОВ «Енергія»», – йдеться в повідомленні САП, поширеному 28 грудня.

  Ще одного підозрюваного – директора ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» оголошено в розшук, а справу щодо нього виділили в окреме провадження. Дії підозрюваних у цій справі кваліфікували за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

  Наразі обвинувальний акт скеровано до Вищого антикорупційного суду України для розгляду по суті.

  Як писав ZAXID.NET, теплоелектроцентралі у цих двох містах належать фірмам братів Ярослава та Богдана Дубневичів ТОВ «Енергія-Новояворівськ», ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ «Енергія», передає СТИК.

  Підприємства-власники Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових.

  Як наслідок реалізації цієї корупційної схеми, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), а НАК «Нафтогаз України» отримала збитки на загальну суму понад 1,4 млрд гривень.

  На початку 2018 року у Львові правоохоронці затримали кількох посадовців цих фірм за підозрою у крадіжці газу НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн. Опісля суд арештував обидві теплоелектроцентралі. Їх майнові комплекси передали Агентству з розшуку та менеджменту активів, яке визначило для них нового управителя – маловідому київську фірму «Гарант Енерго М».

  У листопаді 2018-го роботу на обидвох ТЕЦ більш-менш налагодили і мешканці Новояворівська та Нового Роздолу почали отримувати тепло до осель.

  Попри те, що роботу ТЕЦ вдалося тоді запустити, на теплоелектроцентралях постійно виникали проблеми. У січні цього року на Новороздільській ТЕЦ трапилась масштабна аварія, внаслідок якої у частини мешканців міста прорвало труби.

  18 жовтня цього року у Новому Роздолі та Новояворівську оголосили надзвичайну ситуацію через зрив опалювального сезону. Зі запуском ТЕЦ у Новому Роздолі погодились допомогти фахівці зі Львова.
  https://zaxid.net/news/

  (Visited 30 times, 1 visits today)
 • 180x150