ДТЕК оголосив «вимушений простій» Бурштинської ТЕС, але не виключив блоки (оновлено)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Після проголошення «ДТЕК-Західенерго» вимушеного простою Бурштинської ТЕС насправді продовжили роботу сім з 12 енергоблоків станції.

  Результат пошуку зображень за запитом "ДТЕК оголосив «вимушений простій» Бурштинської ТЕС, але не виключив блоки"

  Про це повідомляється в заяві замголови профспілки «Бурштинської ТЕС» Володимира Васютіна, копія якої є у розпорядженні «Наших грошей», передає СТИК.

  «В наказі №46 АТ «ДТЕК Західенерго» відсутні обставини та підстави, що підтверджують необхідність та факт введення простою на Бурштинській ТЕС, бо на ТЕС не зменшено обсяги виробництва електричної і теплової енергії, і на підприємстві працює 7 енергоблоків. Також є достатньо вугілля як основного палива Бурштинської ТЕС», – йдеться у листі.

  ДТЕК ввів простій Бурштинської ТЕС у листопаді 2019 року, і 24 грудня продовжив цей стан до 31 березня 2020 року. На підставі «вимушеного простою» власники станції перевели персонал на скорочену робочу неділю.

  Простій було продовжено після того, як АМКУ 6 грудня рекомендував «ДТЕК Західенерго» «вжити заходів для унеможливлення обмеження виробництва електричної та теплової енергії на Бурштинській тепловій електростанці

  Доповнення (02.01.2020, 10:35 год):

  СТИК отримав коментар від компанії ДТЕК Західенерго, яка вважає розповсюджену Андрієм Герусом інформацію не достовірною та повідомляє, що в склад ДТЕК Західенерго входить три станції – Бурштинська ТЕС (12 блоків), Добротвірська ТЕС (4 блока), Ладижинська ТЕС (6 блоків в роботі і 2 в консервації). При цьому середня кількість блоків у роботі в грудні наступна: Бурштинська ТЕС – 6,4 блока, Добротвірська ТЕС – 2 блока, Ладижинська ТЕС – 1,3 блока. 

  Тобто ці станції зараз працюють в половину своїх потужностей. Причини такої роботи – несприятливі умови на ринку електроенергії. Бурштинська ТЕС змушена працювати в основному вночі, коли прайс-кепи і споживання низькі. У цей час робота станції навіть не покриває собівартості виробництва електроенергії. Вдень, коли прайс-кепи вищі, віддають перевагу імпортній електроенергії зі Словаччини. Як результат, в грудні 2019 порівняно з груднем 2018 виробництво електроенергії Бурштинської ТЕС скоротилося на 35% .Через відсутність попиту на електроенергію і затребуваності в системі, Бурштинська ТЕС змушена виводити частину персоналу в простій.  Про це своєчасно були проінформовані місцеві і центральні органи влади. Виведення частини персоналу в простій не означає, що вся станція виведена в простій. Оперативний персонал в простій і з простою виводиться залежно від завантаження блоків. У постійному простої працівники КТЦ БуТЕС не перебувають взагалі. Станція забезпечує наявність персоналу для обслуговування блоків, які знаходяться в роботі. Відповідно до КЗпП і колективних угод, за всіма співробітниками, виведеними в простій, зберігається 2/3 окладу. Незважаючи на простій, енергетики продовжують отримувати постійний дохід і зберігати робочий стаж. Частковий простій персоналу не вплине на енерго- і теплопостачання регіонів.

  (Visited 78 times, 1 visits today)
 • 180x150