Судді одного суду винесли два протилежних рішення при оскарженні штрафу від АМКУ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Господарський суд Запорізької області рішенням від 11 грудня відмовив ТОВ «Інститут Ефективних Технологій» у скасуванні рішення Антимонопольного комітету України про штраф за розіграш торгів.

  Результат пошуку зображень за запитом "Суд"

  Про це пише СТИК з посиланням на Наші гроші. Запоріжжя.

  Згідно з матеріалами справи, Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради наприкінці 2016 р за результатами допорогової закупівлі замовив ТОВ «Інститут ефективних технологій-Сателіт» послуги із обробки даних вартістю 147 тис. грн.

  Єдиним конкурентом переможця на тендері було ТОВ «Інститут Ефективних Технологій» з дорожчою на 3 тис грн. пропозицією.

  Однак, Запорізьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України згодом почало досліджувати вказану закупівлю і оштрафувало обидві фірми за ненадання інформації про торги: «Інститут Ефективних Технологій-Сателіт» отримало 28,9 тис грн. штрафу, а її конкурент 41,3 тис грн. (потім також АМКУ стягнуло ці штрафи через суд).

  А вже на початку 2019 р. АМКУ оштрафувало «Інститут Ефективних Технологій-Сателіт» та «Інститут Ефективних Технологій» на 22,5 тис грн. кожне за антиконкурентні дії на вказаному тендері.

  Вказувалося, що обидві фірми мають спільних засновників, керівника та підписанта, також вони  зареєстровані за однією адресою, мають однаково стилізовані печатки, при платіжних операціях використовували одні й ті ж ІР-адреси. Також фірми мали сталі ділові та господарські відносини: у вигляді надання поворотної фінансової допомоги, взаємних розрахунків. Окрім цього, дії з підготовки тендерних пропозицій обох фірм містять характерну синхронність та схожість: розміщували пропозиції через один електронний майданчик, пропозиції та довідки обома підприємствами виконані в однаковому стилі (шрифт, відступи та ін.).

  «Інститут Ефективних Технологій» з цим рішенням не погодився і звернувся до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення АМКУ щодо штрафу за спотворення результатів торгів. Представники фірми вказували, що «рішення АМКУ винесли з порушенням права про захист економічної конкуренції в Україні та порядку проведення публічних закупівель». Більше інформації про аргументи позивача у справі не вказувалося.

  Суд у задоволені цього позову відмовив. Зазначалося, що наведені у рішенні АМКУ обставини в сукупності підтверджують узгодженість поведінки «Інститут Ефективних Технологій-Сателіт» та «Інститут Ефективних Технологій» під час підготовки та участі у торгах, та не спростовані позивачем належними і допустимими доказами. Доводи позивача ґрунтуються на помилкових висновках, непідтверджені, необґрунтовані і не відповідають обставинам справи. Фактично всі заперечення зводяться до переоцінки встановлених відповідачем обставин, подій та фактів.

  Ці рішення приймала суддя Світлана Дроздова.

  Водночас, «Інститут Ефективних Технологій-Сателіт» також оскаржує вказане рішення АМКУ про штраф. І в першій інстанції позов фірми задовольнили. Основним аргументом суду було: «механізм проведення допорогових закупівель не регулюється Законом «Про публічні закупівлі». А тому притягнення позивача до відповідальності на підставі Закону «Про захист економічної конкуренції» не є законним». Суддею була Наталія Колодій.

  Втім, апеляція наприкінці жовтня скасувала це рішення (фірма ще подала касацію – розгляд у січні 2020 р.). Зазначалося, що відповідальність за антиконкурентні дії не залежить від того, на підставі якого нормативного акту була проведена закупівля (в тому числі й допорогова), визначальним є те, що під час проведення зазначеної закупівлі відбувався конкурсний відбір пропозицій учасників. Так, згідно з законодавством, закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об`єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Тому учасники зобов’язані дотримуватися цих принципів під час проведення закупівель, зокрема й під час проведення допорогових торгів.

  ТОВ «Інститут ефективних технологій – Сателіт» володіють запоріжці Сергій Федченко (40%), Андрій Сосюра та Євгеній Голощапов (по 30%). ТОВ «Інститут ефективних технологій» належить їм же, але бізнес-партнером у цьому бізнесі виступає також Володимир Бондар.

  (Visited 92 times, 1 visits today)
 • 180x150