У Львові гендиректор «Галсільлісу» попався на хабарі 25 тисяч

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У Львові на хабарі затримали 61-річного керівника «Галсільлісу» Володимира Мельника, а разом з ним директора Яворівського лісгоспу, який передавав керівнику «данину» від продажу лісу. Головному лісівнику області висунули обвинувачення у систематичних поборах від підлеглих, що за рік становили понад 5 млн грн.

  Результат пошуку зображень за запитом "Гендиректора «Галсільлісу» затримали на хабарі 25 тис. грн"

  Про це повідомляють прес-служби прокуратури і СБУ Львівської області, передає СТИК.

  «Ініціатор злочинної схеми скористався повноваженнями та вимагав від підлеглих щомісячну неправомірну вигоду в розмірі 30-40 тис. грн від кожного. При цьому, встановив цинічні «тарифи»: за 1 кубометр реалізованого лісу учасники схеми відраховували для шефа 1-1,5 американського долара. За це головний фігурант обіцяв колегам лояльне ставлення і сприяння щодо їх перебування на посадах», — написала прокурорка Львівщини Ірина Діденко на своїй сторінці у Facebook.

  Для викриття злочинної схеми правоохороці робили контрольовані закупки позначеними купюрами, тож вдалося викрити ланцюжок передачі хабарів. Затримання 13 січня проводили оперативники поліції, прокуратури і СБУ у Львівській області. Під час передачі слідчі вилучили 17,8 тис. грн та 300 доларів, що було частиною «траншу» від керівника районного підрозділу. У прес-службі прокуратури ZAXID.NET повідомили, що хабар гендиректору «Галсільлісу» передавав керівник Яворівського лісгоспу.

  Цим двом затриманим посадовцям оголосять підозру та відсторонять від посад. Фігурантам загрожує до 10 років ув’язнення. Встановлюється також причетність інших посадових осіб. Зараз продяться обшуки і перевірки у дочірніх лісових господарствах.

  У СБУ додали, що керівники дочірніх лісгоспів продавали також необлікований ліс.

  «Для нелегального збуту деревини до звітної документації підприємств вносили недостовірні відомості про кількість заготовленої та реалізованої продукції, її різновиди та санітарний стан. Зловмисники створювали штучний дефіцит деревини для завищення її вартості, а різницю, не відображену в офіційній документації, привласнювали», — зазначено в офіційному повідомленні прес-служби СБУ у Львівській області.

  За попередніми даними правоохоронців, за 2019 рік керівник обласного підприємства отримав від підпорядкованих йому лісгоспів понад 5 мільйонів гривень.

  Прокуратура не розголошує прізвища затриманих, але на сайті «Галсільлісу» вказано, що його керівником є Володимир Мельник. Його обрали гендиректором обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» у 2017 році. Керівником Яворівського лісгоспу на сайті зазначений Роман Сухович. Ліси 18 лісогосподарських підприємств, що належать комунальному підприємству Львівської обласної ради «Галсільліс», займають 21% площі усіх лісів області, а це 146,5 тис. га.

  Тим часом Львівська облрада під час останнього засідання сесії висунула керівника «Галсільлісу» Володимира Мельника до нагородження почесною грамотою Верховної Ради за вагомі здобутки.

  P.S. 16 січня прес-служба СБУ Львівщини повідомила, що Галицький райсуд Львова обрав запобіжний захід керівнику «Галсільлісу» Володимиру Мельнику у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 1,051 млн грн. Керівнику ж Яворівського лісгоспу Роману Суховичу призначили тримання під вартою, або ж внесення 168,16 тис. грн застави.

  (Visited 33 times, 1 visits today)
 • 180x150