У Городенці планують без аукціону віддати 12 мільйонів гривень на харчування дошкільнят

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Під кінець року відділ освіти Городенківської РДА оголосив закупівлю послуг з організації гарячого харчування для садочків та дошкільних груп у НВК через переговорну процедуру.

  Результат пошуку зображень за запитом "У Городенці планують без аукціону віддати 12 мільйонів гривень на харчування дошкільнят"

  За даними порталу ProZorro, районна влада запланувала без конкурсу передати 12 млн гривень на харчування дітей кухарю однієї із міських шкіл Городенки, передає СТИК.

  27 грудня тендерний комітет відділу освіти Городенківської РДА провів переговори і визначив переможцем закупівлі приватну підприємницю Йилмаз Ольгу Митиславівну. В той же день замовник опублікував у системі ProZorro повідомлення про намір укласти договір.

  Згідно з чинним законодавством, переговорна процедура застосовується лише у виняткових випадках. Ця процедура є простішою за тендер, замовник може не вимагати від учасників цілий ряд документів, у тому числі кваліфікаційних, які є обов’язковими під час відкритих торгів. Також замовник самостійно обирає, кого з постачальників запросити до переговорів.

  У відділі освіти доволі “оригінально” підійшли до закупівлі послуг з організації харчування і вирішили спростити роботу собі та сільським радам, які замовляють ці послуги для місцевих садочків та шкіл. Переговорну процедуру вони обґрунтували відсутністю конкуренції та альтернатив на ринку:

  “Згідно наради при голові районної державної адміністрації В. Лавасову від 20.12.2019 р. було прийнято рішення про здійснення переходу на організацію послуг з гарячого харчування здобувачам дошкільної освіти у ЗДО та НВК шляхом укладання з приватним підприємцем договорів на оренду харчових блоків в освітніх закладах з метою надання таких послуг. ФОП Йилмаз Ольга Митиславівна має договори оренди на приміщення харчоблоків в шкільних їдальнях термінами дії до 31.12.2020 р., що фактично робить його єдино можливими виконавцями послуг в певному навчальному закладі на час дії договору оренди.” – йдеться в обґрунтуванні на сторінці закупівлі в Prozorro.

  Інакше кажучи, надавати послуги з організації харчування може лише той підприємець, який орендує харчоблок. Позаяк орендар на всі приміщення один, тож і вибір виконавця послуг очевидний.

  Ми вирішили з’ясувати, у який саме спосіб харчоблоки були передані орендарю. Адже приміщення шкіл і садочків перебувають на балансі сільських рад, і саме вони укладають договори на передачу харчоблоків в оренду. Це підтверджують і в самих радах.

  Наприклад, у Чернятинській сільській раді повідомили, що договір на оренду приміщення був укладений із підприємцем, якого їм направив відділ освіти.

  Те саме ми почули і в Серафинецькій сільській раді. Так, голова сільської ради Дмитро Ощипко пояснює, що договір на оренду приміщення був укладений із підприємцем, якого визначили на конкурсі у Городенківській районній адміністрації. Сільрада лише укладає договір з орендарем та отримує плату за приміщення.

  Інформації про оголошення конкурсів на оренду харчоблоків у школах чи садках немає на жодному з офіційних сайтів районних органів влади. Тож незрозуміло, за якими критеріями було відібрано орендаря.

  За роз’ясненнями ми звернулися до самого відділу освіти Городенківської РДА. Там пояснили, що орендаря було обрано за участі сільських голів на спільній нараді у райдержадміністрації.

  “На нараді обговорювалася потреба здійснити перехід на організацію гарячого харчування. Відповідно, коли перепитали всіх підприємців, мало хто хотів. Тож обрали цю підприємницю. Всі сільські голови це погодили. Незрозуміло, чого вони зараз так кажуть” – пояснює юристка Відділу освіти Городенківської РДА Мирослава Войтович.

  Між тим відділ освіти досі не підписав договір про надання послуг з організації харчування із Ольгою Йилмаз. З дня, коли було опубліковано повідомлення про намір укласти договір у замовника на це є не більше 35 днів. Тож у відділу освіти залишилось ще кілька днів.

  “Ми договір ще не заключили, він ще перебуває у процесі питання. Можливо навіть, що процедура буде розірвана, тому що на цю приватну підприємницю накинулось багато моментів. Вона тепер говорить, що не готова. Тому зараз питання висить у повітрі”, – зауважує юристка.

   

  Переможець, що сам себе переміг

   

  Про які моменти говорили у відділ освіти стає зрозуміло, проаналізувавши історію закупівель самого переможця. ФОП Йилмаз Ольга Мстиславівна зареєстрована у місті Городенка. Підприємницькою діяльністю займається  з 2017 року. Відтоді виграла декілька закупівель для надання послуг з організації харчування для Городенківської школи №2 – загалом на 600 тис гривень. У всіх випадках замовником була Городенківська міська рада.

  Що цікаво, Ольга Йилмаз на час проведення закупівель працювала кухарем у Городенківській школі №2. Це зазначено у копій медичної книжки, яку та подавала у складі тендерної пропозиції на відкриті торги.

  Загалом підприємниця двічі брала участь у конкурентних процедурах і двічі її суперницею була ФОП Гураш Марія Павлівна. Цікаво те, що у складі тендерної пропозиції Ольга Йилмаз подавала довідки про наявність працівників.

  Та чомусь у документах замість працівників було описано кваліфікацію і досвід її суперниці, Марії Гураш. Це, власне, свідчить про можливу змову учасників, яку Городенківська міська рада дивним чином двічі не зауважила. Зазвичай такі помилки трапляються у тендерах, де обидва учасники разом готують свою тендерну пропозицію і забувають змінити текст довідки під себе.

   

  “Насправді це вперше ми стикаємося з такою унікальною спробою обійти систему ProZorro в області. Так, конкуренція на тендерах з харчування невисока, проте все ж є численні приклади успішних торгів у інших районах області. В будь-якому випадку, ринок послуг харчування конкурентний і не можна віддавати харчування підприємцю, з котрим не відомо на яких умовах укладено договори оренди харчоблоків.

  Залишаються питання до спроможності постачальника надавати послуги по всіх закладах району, адже ми не побачили жодного документу, достатнього для підтвердження його кваліфікації. Логічно було б провести спершу відкриті торги, а потім укладати з переможцем річні договори оренди, а не навпаки”,  – зазначає голова ГО “Агентство ефективних рішень” Остап Бринський.

  До слова, схожа ситуація мала місце минулого року у сусідній, Закарпатській, області. Ужгородський міський пологовий будинок укладав без конкурсу договори на послуги харчування з орендарем приміщення харчоблоку. Закупівлею зацікавилися місцева прокуратура та держаудитслужба. Завершилося все розірванням договору та складенням двох протоколів про адміністративне правопорушення.

  У свою чергу громадська організація “Агентство ефективних рішень” направила звернення до Городенківської РДА з рекомендацією переглянути рішення про закупівлю послуг харчування та провести процедуру у відповідності до законодавства.

  (Visited 102 times, 1 visits today)
 • 180x150