Чернівецький АМКУ оштрафував підприємицю, яка розігрувала тендери зі свекрухою

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету у Чернівецькій області оштрафувала підприємицю Яну Вержук на 22,7 тис. грн за антиконкуренті дії на торгах. Вона разом з колишньою свекрухою Оленою Алупулесє розіграла тендер на харчування для учнів Горбівської школи І-ІІІ ступенів.

  Результат пошуку зображень за запитом Чернівецький АМКУ

  Вперше про змову цих учасників на торгах написали «Наші гроші. Львів» у лютому 2019 року. Під час аукціону підприємиці не знижували своїх пропозицій, а документацію завантажили з різницею у п’ять хвилин. При цьому Олена Алупулесє не подала на торги всіх документів – лише технічні вимоги та проєкт договору. Однак ці документи вона готувала на спільному з Яною Вержук сканері, адже вони мали однакові дефекти сканування, передає СТИК.

  Яна Вержук була одружена з депутатом Герцаївської міської громади від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Костянтином Алупулесє, у декларації за 2018 рік вона ще значиться його дружиною. У телефонній розмові з редакцією жінка розповіла, що Олена Алупулесє є її колишньою свекрухою.

  Учасниці зустрічалися на торгах двічі, і кожного разу вигравала Яна Вержук.

  Після публікації новини експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» надіслали звернення в АМКУ. Комітет також встановив, що підприємиці використовували спільний номер телефону.

  Підприємиця Яна Вержук у відповіді АМКУ пояснила, що саме вона готувала документи для себе та для своєї свекрухи. За її словами, Горбовська школа залишилася без гарячого харчування, тому для пришвидшення закупівлі підприємиця подала обидва пакети документів. При цьому жінка не знала, що вчиняє порушення.

  Відтак Яна Вержук отримала 22,7 тис. грн штрафу. Вона також не зможе брати участі у відкритих торгах протягом трьох років. Оштрафувати Олену Алупулесє не вдалося, оскільки вона припинила підприємницьку діяльність в грудні 2019 року.

  (Visited 36 times, 1 visits today)
 • 180x150