Коли українці зможуть почати заробляти мільйони на доносах проти корупціонерів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З 1 січня 2020 року набув чинності закон “Про внесення змін до закону України “Про запобігання корупції” щодо викривачів корупції”, який ініціював президент Зеленський. Згідно з законом українці можуть здавати корупціонерів за винагороду у розмірі до 3 тисяч мінімальних зарплат.

  Результат пошуку зображень за запитом Коли українці зможуть почати заробляти мільйони на доносах проти корупціонерів

  Однак, видання “Cтрана.ua.” у їхньому матеріалі з’ясувало, що на практиці закон поки не працює.

  Так, ще на етапі передвиборчої кампанії Зеленський анонсував для українців можливість здавати корупціонерів за “премії” – 10% від награбованого нечистими на руку чиновниками.

  І тепер паралельно з цим Кабмін повинен в 3-місячний термін з дня набрання документом чинності внести пропозиції до парламенту за сумою, яку потрібно закласти в бюджет на премії викривачам, а також прийняти ряд підзаконних актів.

  У цей же час НАБУ і НАПКА треба буде створити спеціальні лінії зв’язку для прийому “сигналів”, в тому числі, анонімних, від громадян.

  Але цього поки досі не зроблено, йдеться у висновку в матеріалі.

  Наразі НАПКА вже почало популяризувати полювання на корупціонерів серед українців. Навіть юристи відзначають, що новий закон може допомогти активніше виявляти корупціонерів.

  Однак, у ньому все одно є чимало підводних каменів як для самих викривачів, так і для тих, кого запідозрять в корупції, йдеться у статті.  При цьому і для держави така боротьба з корупцією може виявитися менш вигідною, ніж спочатку передбачалося.

  (Visited 41 times, 1 visits today)
 • 180x150