“Укрзалізниця” збирається закупити обладнання на 17 мільйонів у фірми, яка фінансує бойовиків

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Філія “Укрзалізниці” – “Центр забезпечення виробництва” – планує віддати 17 млн гривень фірмі “НВО “Трансремонт”, яка фігурувала в кримінальному провадженні СБУ щодо фінансування тероризму.
  Результат пошуку зображень за запитом “Укрзалізниця”

  Останні рішення щодо цієї компанії датуються жовтнем 2019 року. Про це йдеться в матеріалі “Слідство. Інфо“, передає СТИК.

  Як зазначається у розслідуванні, ця компанія перемогла одразу в п’яти аукціонах, організованих філією “Укрзалізниці”. Але договір поки не підписаний.

  За умовами закупівель очікується поставка 175 комплектів деталей для візків пасажирського вагону — по 35 на один тендер. У них взяли участь лише дві компанії – “ВКФ “Офіцісто” і “НВО “Трансремонт”. Остання перемогла на всіх торгах з однаковими пропозиціями по 3,4 мільйона гривень. У підсумку вона може отримати 17 млн гривень.

  Журналісти вияснили, що слідчі Головного управління СБУ в Києві та Київській області з 2017 року розслідують кримінальне провадження щодо фінансування тероризму, в якому фігурує компанія “Трансремонт”. Про це свідчить постанова Дніпровського райсуду Києва від лютого 2019 року.

  “За даними спецслужби, протягом 2016-2018 років “Трансремонт” продавала товари, виготовлені в окупованому Луганську. На думку правоохоронців, продукція з “ЛНР” надходила, зокрема, і в “Укрзалізницю”. Діяльність “Трансремонту” також потрапила в фокус поліції, зокрема, закупівля деталей у цієї фірми на понад 12 млн гривень у 2018 році. Слідство з’ясувало, що компанія “Трансремонт”, а також її конкурент на торгах подали лист про представництво інтересів єдиного виробника – фірми “Українська група полімер”.

  “Таким чином формальні конкуренти навіть не приховували спільний комерційний інтерес”, – відзначають в постанові Солом’янського районного суду Києва з травня 2019 року”, – йдеться к матеріалі розслідування.

  За даними ЗМІ, останні чотири роки “Трансремонт” укладала договори лише з філією “Центр забезпечення виробництва”. Зокрема, за півтора року підрозділ УЗ віддав фірмі понад 80 млн гривень.

  “Власником і керівником фірми “Трансремонт” є мешканка Києва Ірина Житня. Раніше вона мешкала в Луганську і відома як багаторічний бізнес-партнер і менеджерка луганського бізнесмена В’ячеслава Краюшкіна, група компаній якого регулярно вигравала тендери в системі “Укрзалізниці”, – повідомили журналісти.

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150