Лікарня звинуваченого у відкатах свата Дубневича на діалізних тендерах щорічно викидає на 30 мільйонів дешевшу фірму

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Комунальне підприємство Львівської облради «Львівська обласна клінічна лікарня» 27 лютого повідомило про намір укласти угоду з ТОВ «Лінк-Медитал» на поставку матеріалів для гемодіалізу у 2020 р. за 94,82 млн грн.

  Результат пошуку зображень за запитом діалізних тендерах

  Про це написали Катерина Родак та Софія Трощук у «ZAXID.NET», передає СТИК.

  На торги подалися три компанії: «Лінк-Медитал», ТОВ «Індекс» та ТОВ «Діавіта». Пропозицію останньої фірми тендерний комітет відхилив через несплату 2 млн грн. тендерного забезпечення.

  Співвласник київської компанії «Діавіта» Сергій Ледін натомість переконаний, що його пропозицію відхилили через відмову сплатити відкат керівництву лікарні. За словами Ледіна, головлікар обласної лікарні Михайло Гичка особисто вимагав сплати «відсотків» за можливість перемогти у тендері.

  «Ми щороку пропонуємо замовнику замінити весь парк обладнання безкоштовно діалізною апаратурою і надати пропозицію на 30 млн грн. дешевшу. Але щороку наша пропозиція відхиляється. Вона нецікава, бо ми не сплачуємо відкати, ми не платимо хабарі. Упродовж останніх трьох років ми беремо участь у тендерах, і нам кажуть намалювати відсоток від закупівлі. Ми не погоджуємось, і нам не дають брати участь у закупівлі. Всі посилання про сплату відкату йшли від адміністрації лікарні, особисто від головного лікаря пана Гички», – заявив у інтерв’ю ZAXID.NET Сергій Ледін.

  У січні цього року компанія «Діавіта» подала в Антимонопольний комітет скаргу, у якій вказала, що у тендерній документації умови прописані таким чином, щоб переможцем виявилася конкретна компанія – «Лінк-Медикал». АМКУ не знайшов у діях замовника послуг порушень і відхилив скаргу.

  Видання зазначає, що про махінації під час закупівель обллікарнею стало відомо ще кілька років після заміни обладнання для гемодіалізу. У 2015 р. «Лінк-Медитал» встановила 52 нові апарати для гемодіалізу, автоматично ставши монополістом на постачання матеріалів для обладнання.

  «Коли я була призначена першим заступником головного лікаря, мене не призначили головою тендерного комітету, хоча раніше головою комітету завжди був заступник з медичної частини. На певному етапі я отримала інформацію щодо закупівель і зрозуміла, що наявні масштабні зловживання, що препарати і засоби медичного призначення закуповуються не тієї якості і не у тій кількості, яка необхідні пацієнтам. Тобто пріоритетом є виключно можливість отримати відкат», – розповідає колишня перша заступниця головлікаря обласної лікарні Наталія ван Доеверен.

  За словами ван Доеверен, наймасштабніші зловживання стосувались саме відділення гемодіалізу.

  «Я це прекрасно розуміла, але не мала достатньо механізмів, щоб перешкодити цьому, окрім оприлюднення інформації та звернень до органів влади. Але складалося враження, що ніхто не хотів про це слухати», – розповіла ZAXID.NET Наталія ван Доеверен.

  За її словами, «Лінк-Медитал» сьогодні сплачує 30% від суми закупівлі особисто керівництву обласної лікарні.

  «Тобто якщо за останні роки маємо в середньому щороку програму замісної ниркової терапії 100 млн грн., то бюджет відкату – 30 млн щорічно», – стверджує Наталія ван Доеверен.

  У 2017 році її звільнили з ЛОКЛ після звинувачення в отриманні хабара від пацієнтки. Вона прямо звинувачувала Михайла Гичку у тому, що їй підкинули хабара. В кінці 2019 р. суд повністю виправдав Наталію ван Доеверен, однак на посаду заступника головного лікаря ЛОКЛ вона так і не повернулась.

  Головлікар Львівської обласної клінічної лікарні Гичка заперечує усі звинувачення щодо отримання хабарів. Він стверджує, що не знайомий з постачальниками обладнання та медматеріалів у лікарню.

  ТОВ «Лінк-Медитал» є офіційним дистриб’ютором німецького виробника медичних апаратів «Fresenius». Власником фірми «Лінк-Медитал» є киянин Олексій Баришевський. Щороку «Лінк-Медитал» виграє тендери на поставку медобладнання та матеріалів, у тому числі для гемодіалізу, у різні лікарні України. Лише торік «Лінк-Медитал» підписало договори з лікарнями на 1,3 млрд грн.

  Німецька компанія «Fresenius» багато років поставляє медпрепарати та обладнання у різні країни світу. Торік компанія потрапила у корупційний скандал. Департамент юстиції американського штату Масачусетс опублікував повідомлення про результати спільного з ФБР розслідування корупційної діяльності компанії «Fresenius» у різних країнах світу. Правоохоронці довели наявність фірм-прокладок, через які «Fresenius» виводила мільйони доларів і платила хабарі. Таку діяльність виявили у Марокко, Саудівській Аравії, країнах західної Африки, Іспанії та Туреччині. Завдяки корупційним схемам «Fresenius» заробила понад $140 млн на поставках медобладнання. За це фірму оштрафували на $231 млн.

  Від «Наших грошей»:

  Михайло Гичка є депутатом Львівської облради від БПП, де входить до комісії з  питань охорони здоров’я, яку раніше очолював. Сват Гички – екс-нардеп від БПП Богдан Дубневич.

  У програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом» Сергій Христинченко, який працює директором в «Діавіті», розповів про вимоги хабарів і тиск з боку управління Сергія Семочка, який до 2019 р. був першим замголови Служби зовнішньої розвідки. Проти Христинченка було складено обвинувальний акт по справі щодо поставок діалізного устаткування для лікарні у Вінниці. Свідками по цій справі з боку обвинувачення виступали представники «Лінк-медиталу».

  Як йшлося в матеріалі «Наших грошей» «Діалізна маржа для СБУ», «Лінк-Медитал» найдорожчі контракти в результаті тендерів укладало тоді, коли з різних причин тендери пройшли без «Діавіти». На тих із них, де «Діавіта» брала повноцінну участь, «Лінк-Медитал» стрімко падав у ціні. По левовій частині таких угод пізніше були укладені допугоди на підвищення ціни.

  (Visited 100 times, 1 visits today)
 • 180x150