Тернопільський АМКУ «забанив» компанію та її менеджера, які ділили тендери на комп’тери для медуніверситету

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету в Тернопільській області оштрафувала ТОВ «Артлайн ІТ» та підприємця Юрія Грабовського на 118 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах. Йдеться про їхню участь в декількох закупівлях, серед яких придбання комп’ютерної техніки для Тернопільського державного медичного університету імені Івана Горбачевського.

  Результат пошуку зображень за запитом Тернопільський АМКУ «забанив» київську компанію та її менеджера, які ділили тендери на комп’тери для медуніверситету

  Вперше про змову цих учасників на торгах «Наші гроші. Львів» написали в березні 2019 року. Обидва конкуренти завантажили ідентичні декларації про відповідність товарів з однаковим дефектом друку чи сканування. Свої тендерні документи і Юрій Грабовський, і компанія «Артлайн ІТ» завантажили з різницею в 12 хвилин. Також, згідно з довідкою 1ДФ, яку фірма «Артлайн ІТ» подала на інші торги, у першому кварталі 2018 року Юрій Грабовський працював у цій компанії, пише СТИК з посиланням на Наші гроші. Львів.

  Учасники ходили разом на тендери від Тернопільського медуніверситету. Минулого року вони також змагалися за комп’ютерну техніку, і в закупівлі перемогла компанія «Артлайн ІТ». Загалом конкуренти зустрічалися на торгах вже тричі.

  Після публікації новини фахівці з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» подали звернення в АМКУ. Комітет також встановив, що конкуренти використовували одну ІР-адресу, їхні документи мали спільні дефекти сканування та були створені в одній програмі.

  Відтак компанія «Артлайн ІТ» та підприємець Юрій Грабовський отримали по 59 тис. грн штрафу. Вони також не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.

  Обидва конкуренти зареєстровані в Києві. Протягом 2019 року фірма «Артлайн ІТ» отримала замовлень на 7,8 млн грн. Підприємець Юрій Грабовський з моменту реєстрації не отримав жодного замовлення та брав участь в тендерах всього п’ять разів.

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150