Суд залишив заарештованим майно ексголови правління ВіЕйБі банку

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Апеляційна палата залишила заарештованим майно колишнього голови правління ВіЕйБі банку Дениса Мальцева, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у причетності до заволодіння понад 1,2 млрд грн рефінансування Національного банку України.

  Результат пошуку зображень за запитом вищий антикорупційний суд

  Таке рішення 19 лютого ухвалила колегія суддів палати Вищого антикорупційного суду, повідомляє СТИК з посиланням на Слово і Діло.

  3 грудня суд заарештував майно Мальцева та його дружини, яке перебуває у спільній сумісній власності, а саме: три садових будинки загальними площами 188,1; 34,9 і 272 кв. м, а також дві земельні ділянки площами 0,0995 і 0,0969 га. Не погодившись з таким рішенням, адвокат подав скаргу на арешт майна. Вивчивши її, судді задовольнили апеляцію частково. Так, вони скасували арешт частки майна в 50%, яке належить дружині підозрюваного.

  Результат пошуку зображень за запитом Суд залишив заарештованим майно ексголови правління ВіЕйБі банку

  Як відомо, НАБУ повідомило про підозру Олегу Бахматюку та Мальцеву. Слідство з’ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, надало позитивну відповідь.

  При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це – на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

  За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150