У Ахметова заперечують завищення цін на електроенергію в зоні Бурштинської ТЕС

 • 180x150
 • Опубліковано:

  ДТЕК спростовує інформацію, розповсюджену виданням «Наші Гроші», щодо нібито завищення цін на електроенергію в зоні Бурштинської ТЕС.

  У Ахметова заперечують завищення цін на електроенергію в зоні Бурштинської ТЕС

  Ця інформація є маніпулятивною і не відповідає дійсності, – заявляють у компанії.

  Бурштинська ТЕС не визначає ціну на ринку на добу наперед в зоні Бурштинської ТЕС. Ціну визначають імпортери, які разом з іншими виробниками в лютому 2020 року реалізували 97% електроенергії на цьому сегменті ринку. Між тим на долю Бурштинської ТЕС припало лише 3% від загального обсягу торгів.

  Нагадаємо, вчора у ЗМІ з’явилася інфрмація, що  ДТЕК продає електроенергію Західній Україні на 75% дорожче, ніж Словаччині

  Кінцева ціна для споживачів суттєво відрізняється від цін, які складаються на біржах в різних країнах. Так, у Словаччині, Румунії та Угорщині кінцева ціна для промислових споживачів є у понад 1,5-2 рази вищою за ціну для промисловості в торговельній зоні Бурштинського енергоострову. Про це свідчать дані Євростату. Зокрема, ціна в Словаччині складає €154/МВт год, в Румунії – €116 /МВт год, Угорщині – €121/МВт год. В той час як український промисловець в зоні БуТЕС платив – €75-85/МВт год з ПДВ за базовий графік навантаження.

  Сьогодні Бурштинський енергоострів є повністю синхронізованим з ЄС. Після останніх змін з розширення доступу імпортної електроенергії в острів він може повністю забезпечуватися з інших країн. В такій ситуації жоден учасник ринку не має можливості всередині острову мати суттєво вищу ціну за пропозицію на ринках сусідніх країн.

  Окремо нагадуємо українським медіа, що Ладижинська ТЕС та Добротвірська ТЕС не мають технічної можливості виробляти електроенергію в Бурштинський енергоострів, вони працюють в зоні ОЕС України.

  Зважаючи на вище зазначене, ДТЕК вважає системну однобічну трактовку будь-яких цифр та фактів виданням «Наші Гроші» організованою інформаційною атакою на бізнес компанії. Ми залишаємо за собою право звернутися до суду для захисту своєї ділової репутації.

  Разом із тим, ми закликаємо репутабельні українських ЗМІ, які розповсюдили цю маніпуляцію, ставитися скептично до подальших намагань використати вас у боротьбі проти одного учасника ринка на користь інших та до тих джерел, які системно розповсюджують інформацію однобічного маніпулятивного характеру.

  ДТЕК багато років доводить, що є однією з найбільш відкритих компаній України у взаємодії із медіа, і завжди готовий надати вичерпні коментарі стосовно його діяльності, – йдеться у заяві прес-служби компанії ДТЕК.

  (Visited 96 times, 1 visits today)
 • 180x150