За 4500 доларів штраф розміром у 1000 доларів: прокуратура змінила кваліфікацію обвинувачення головному митнику Долини

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Долинський районний суд виніс вирок начальнику митного поста «Долина» Сергію Гаєвському, якого у серпні 2019 року затримали під час отримання 4500 доларів хабаря.

  Військова прокуратура змінила кваліфікацію обвинувачення начальнику митного поста

  Як писав КУРС, Сергій Гаєвський вимагав хабар за вигідні умови розмитнення тканин. Під час одержання хабаря в розмірі 4500 доларів США Гаєвський був затриманий військовою прокуратурою Київського гарнізону спільно з Київським теруправлінням ДБР, передає СТИК.

  Тоді йому інкримінували ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, що карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років із конфіскацією майна.

  Втім 24 лютого 2020 року начальник першого відділу військової прокуратури Київського гарнізону старший лейтенант юстиції Ярослав Килівник змінив кваліфікацію обвинувачення з ч. 3 ст. 368 (Прийняття неправомірної вигоди) на значно м’якше – ч. 2 ст. 3692 КК України (Зловживання впливом).

  24 лютого обвинувальний акт за зміненим обвинуваченням затвердив заступник військового прокурора Центрального регіону України майор юстиції Кравченко Р. А.

  У матеріалах судової справи йдеться, що Сергій Гаєвський 8 липня 2019 року поблизу АЗС «Окко» в Долині отримав від підприємця 2000 доларів за вплив на прийняття рішення головними державними інспекторами митного поста «Долина».

  Інспектори мали не змінювати митну вартость товару ПП «ВестБудТорг Груп», не змінювати визначеного вказаним підприємством коду класифікації товару, не затягувати процедуру проведення митних формальностей та не проводити додаткових митних формальностей під час оформлення тканин ПП «ВестБудТорг Груп», які ввозяться на митну територію України двома автомобілями.

  17 серпня Гаєвський поблизу АЗС отримав від підприємця ще 2500 доларів за наступну машину з тканинами.

  6 березня 2020 р. Сергій Гаєвський уклав угоду про визнання винуватості з прокурором.

  В суді обвинувачений визнав свою провину і підтвердив добровільність укладення угоди про визнання вини.

  В результаті суд затвердив угоду про визнання винуватості і визнав Сергія Гаєвського винним у «зловживанні впливом» та призначив штраф у розмірі 25 500 грн.

  Заставу в розмірі 1 921 000, яку вносили за Сергія Гаєвського, повернули заставодавцю.

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150