«Укрнафта» проти Долинської ОТГ: суди, борги та шантаж у 25 мільйонів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Другий рік триває нечесна гра “Укрнафти” проти громади Долинської ОТГ – нафтовидобувна компанія відверто нехтує законними правами та інтересами близько 30-ти тисяч мешканців. В чому ж насправді справа? Чим все закінчиться? Пора нарешті розібратися.

  Результат пошуку зображень за запитом Другий рік триває нечесна гра “Укрнафти” проти громади Долинської ОТГ – нафтовидобувна компанія відверто нехтує законними правами та інтересами близько 30-ти тисяч мешканців. В чому ж насправді справа? Чим все закінчиться? Пора нарешті розібратися.

  Долинська ОТГ втрачає мільйони гривень через те, що “Укрнафта” не платить за оренду за земельних ділянок, якими користується. Сам договір з підприємством на платне користування земельною ділянкою Долинська міська рада уклала більше 10 років тому. Строк договору закінчився ще у листопаді 2017 року. Проте нафтовидобувна компанія продовжує незаконно користуватись ділянками, де знаходяться свердловини та об`єкти нерухомого майна ПАТ «Укрнафта» без відповідних документів, зокрема, без поновлення дії договору оренди землі. Внаслідок цього Долинська територіальна громада не може отримати дохід від здачі земельної ділянки в оренду, пише СТИК з посиланням на Хвиля ІНФО.

  У зв’язку з цим Долинська міська рада подала позов до суду і вже виграла його. Рішення про повернення Долинській ОТГ 2,5 млн. грн. виніс Господарський суд Івано-Франківської області. Це вартість орендної плати за користування земельною ділянкою площею 29,3876 га за період з 01.01.2019 до 31.07.2019 року.

  Що каже міський голова?

  “Саме таке рішення суду вселяє надію, що справедливість є і за неї варто боротися. Укрнафта, звичайно, подала апеляцію. Але долиняни мають надію, що Львівська апеляційна судова інстанція залишить це рішення в силі, а громада, нарешті, отримає по праву належні їй довгоочікувані кошти за фактичне використання землі під нафтовидобуток, котрі теперішні керівники Укрнафти вирішили не віддавати громаді, а цинічно залишити собі. Думаю, що така поведінка теперішніх очільників має не тільки економічно-правовий вимір, але й морально-етичний та соціальний, адже за 20 мільйонним боргом у 2019 році (чи як суд визнав – «зайво збережених коштів», а на людському жаргоні – «заниканих» від громади грошей) стоять непрофінансовані проекти у різних сферах життя громади: медичній, освітній, соціальній, житло-комунальній та інших. Цього ж року перед новоствореною ОТГ стоять нові виклики, особливо у сферах підтримки хворих людей, дітей та молоді з інвалідністю, дітей з особливими потребами та інших чутливих напрямках. Тому рішення судів можете мати визначальне значення у реалізації цих програм підтримки соціально вразливих мешканців громади”, – зазначив Володимир Гаразд.

  Чому “Укрнафта” так поводиться?

  Підприємство каже, що їм платити задорого. Вони переконують, що Долина визначила занадто високий відсоток оплати за оренду ділянки. Але факти кажуть інше. Якщо провести аналогію з іншими громадами Івано-Франківської області, де здійснюється видобуток нафти і газу, то Долина пропонує далеко не найвищу ціну.

  Тим не менше нове керівництво “Укрнафти” вирішило зробити свій хід – відмовитися від частини земель. Вони вирішили переглянути кордони землекористування у Долині та «позбутися лишньої землі» разом з обладнанням, мережами та охоронними зонами. Тобто підприємство хоче повернути громаді землі, на яких ніхто ніколи нічого не побудує, адже це забруднені території, які нестимуть серйозну загрозу.

  Чим небезпечні землі, які хочуть повернути громаді?

  На жаль, аварійний витік нафти – не рідкість у нафтопромислових зонах підприємства. За 60 років діяльності таких виливів навколо були тисячі, і найстрашніше, що у більшості випадків це все просто загортають бульдозерами.

  Треба також розуміти, що всі ділянки, які є поруч свердловин та нафтогонів – в радіусі від 50 до 350 метрів навколо, залежно від виробничих параметрів – теж мають серйозні обмеження на будь-яку діяльність. Навіть, якщо ці свердловини законсервовані / ліквідовані, вони несуть потенційну загрозу для навколишнього середовища. До прикладу, у місті Бориславі на Львівщині загазованість зростає з кожним роком і створює смертельну загрозу для всього живого.!

  Тому чи може йти мова про те, щоб “Укрнафта” використовувала ділянку не в повному обсязі, а лише її частину? Відповідь очевидна!

  Що каже закон?

  За наявності на земельній ділянці нерухомого майна у власника цього майна (“Укрнафти”) виникає обов’язок укласти договір оренди. При цьому, за використання землі повинно бути сплачено 12% (діючу ставку у 2019 році), а не 1%, як вирішили в управлінні нафтовидобутком. На сайті Державної фіскальної служби України розміщено повну інформацію щодо нормативної грошової оцінки земель та ставок земельного податку по області станом на 01.07.2019 рік.

  Що буде далі?

  Цей багатомільйонний борг у близькому майбутньому може мати сумні невідворотні наслідки для усіх сфер Долинської ОТГ. Недоотримання цих коштів вже зараз потягло за собою згортання практично всіх муніципальних програм, а це – чиїсь нереалізовані мрії, невиконані плани, нездійснені наміри, а для когось навіть втрачена надія на порятунок! Тому міська влада має намір й надалі відстоювати законні права своїх громадян.

  “Долинська громада має відстояти справедливість і продовжити свій стрімкий розвиток. Цього хочемо ми всі. І разом – нам все вдасться!”, – переконаний Володимир Гаразд.

   

  (Visited 84 times, 1 visits today)
 • 180x150