У Франківську перевозити покійників на експертизу буде фірма, директорку якої судять за привласнення бюджетних коштів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради опублікував повідомлення про намір укласти договір на послуги з доставки померлих на судмедекспертизу з ТОВ «Анапа», директорку якого судять за присвоєння коштів Департаменту.

  В Івано-Франківську перевозити покійників на експертизу буде фірма, директорку якої судять за привласнення бюджетних коштів

  Про це пише СТИК з посиланням на КУРС.

  У тендері на послуги з доставки померлих на судмедекспертизу з очікуваною вартістю 859 800 грн взяли участь два учасники – КП «Міська ритуальна служба» і ТОВ “Анапа”. Аукціон Департамент провів 16 березня. Найменшу ціну (848 701 грн) запропонувало ТОВ «Анапа», і 19 березня Департамент опублікував повідомлення про намір укласти договір з цим підприємством.

  За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl, засновником підприємства є Богдан Німчук, а директором Лілія Ганиш. Підприємство зареєстроване на вулиці Побутова, 3. До слова, за цією ж адресою розташований «Будинок смутку» «Міської ритуальної служби».

  У Франківську возити покійників на експертизу буде фірма, директорку якої судять за привласнення бюджетних коштів 1

  Зараз Лілія Ганиш, директорка фірми «Анапа», на лаві підсудних. Вона обвинувачується за ст. 191 ч. 2 (Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становище), ст. 366 ч. 1 (службове підроблення документів) КК України. Потерпілою стороною у справі є Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою, який зараз має намір укласти черговий договір з ТОВ «Анапа».

  Так, 16 січня 2017 року між Департаментом та ТОВ «Анапа» укладено договір вартістю 839 582, 70 грн на послуги з доставки померлих на судмедекспертизу.

  Після перевірки Держаудитсужби та проведених експертиз встановлено, що ТОВ «Анапа» завищило вартість на 152 953, 68 грн. Тобто, за даними слідства, директора фірми внесла неправдиві відомості в документи та завдала Департаменту збитків на цю суму.

  Після того у 2018 році департамент уклав з цим підприємством договори на суму 507 075 грн, у 2019 році – на 719 999 грн і збирається укласти цього року – на 848 701 грн.

  Підприємство засноване у листопаді 2016 р., з того часу брало участь лише у цих чотирьох закупівлях. У трьох з чотирьох тендерів єдиним конкурентом «Анапи» було КП  «Міська ритуальна служба», і у всіх трьох комунальне підприємство програло приватнику.

  У тендерній документації, які надало ТОВ «Анапа» на участь в тендері, частину документів підписала сама Лілія Ганиш, а частину Вікторія Кусень, яка зазначена у документах як «уповноважена особа». Хоча підприємство не надало ніяких документів про зміну керівника підприємства.

  Довідка про несудимість видана на ім’я Кусень, а не Ганиш, яка за реєстраційними документами досі є директоркою фірми.

  У Франківську возити покійників на експертизу буде фірма, директорку якої судять за привласнення бюджетних коштів 3

  Підприємство планує перевозити померлих на легковому пасажирському автомобілі «Mercedes-Benz».

  У Франківську возити покійників на експертизу буде фірма, директорку якої судять за привласнення бюджетних коштів 5

  Автомобіль належить засновнику ТОВ «Анапа» Богдану Німчуку, його він передав у безоплатне користування своєму ж підприємству.

  У Франківську возити покійників на експертизу буде фірма, директорку якої судять за привласнення бюджетних коштів 7

  Відповідно до технічних вимог, цього року в Івано-Франківську планують відвезти на експертизу 364 покійники. За розрахунками ТОВ «Анапа», вартість перевезення одного трупа на експертизу становить понад 2000 гривень. Більш як половина з цієї суми піде на зарплату. Вартість паливно-мастильних матеріалів всього 55 грн.

  У Франківську возити покійників на експертизу буде фірма, директорку якої судять за привласнення бюджетних коштів 9

  За бажанням, міська рада може зекономити бюджетні кошти і зобов’язати КП «Міська ритуальна служба» надавати послуги з перевезення покійників на експертизу. До прикладу, на початку року міський голова поставив завдання перед  КП “Теплий дім” надавати більше власних послуг, зменшити кількість підрядників. Згодом міська рада внесла зміни до статуту КП «Теплий дім» і дозволила підприємству виконувати роботи, які раніше виконували підрядники.

  Нагадаємо, у лютому прокуратура повідомила про підозру керівнику КП «Міська риутальна служба» Андрію Хрунику за фактом неналежного виконання своїх обов’язків (ч. 1 ст. 367 КК України). За даними слідства, він у 2017-2018 роках підписував акти виконаних робіт, завищуючи обсяг ритуальних послуг, чим спричинив збитки державі на суму більш як 100 тис. грн.

  (Visited 66 times, 1 visits today)
 • 180x150