СхідГЗК через прокладку купив рейки Ахметова на третину дорожче від ринку

 • 180x150
 • Опубліковано:

  20 березня державне підприємство  «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» уклало договір на 2,60 мільйони гривень з ТОВ «Сота Україна», за ці гроші СхідГЗК має отримати залізничні рейки, про це повідомляється у системі «Прозоро».

  Фінансування виплати пенсій розпочато - Головне управління ...

  У кошторисі зазначено, що фірма «Сота Україна» поставить рейки Р24 по 54 000 гривень/тонну та Р34 по 36 938 гривень/тонну, пише СТИК з посиланням на Наші гроші.

  На тендері ДП «Торецьквугілля» місячної давності можна знайти залізничні рейки відповідного розміру вузькоколійні рейки Р24 за ціною 37 851 гривень за тонну, тобто на 30% дешевше. На ринку їх можна придбати до 30 000 гривень/ тонну.

  Конкурецію «Соті» на тендері склала ТОВ «Мс Трейд Україна». На цих торгах компанія скинула ціну лише на 0,5%.

  Компанія «Мс Трейд Україна» 12 разів виступала конкурентом ТОВ «Сота України» на тендерах, з них 10 разів «Сота України» отримувала перемогу. На всіх цих тендерах фірма «Мс Трейд Україна» тільки один раз скинула ціну своєї продукції на 1,4%, всі інші 9 випадків – жодного разу не знизила вартість своєї пропозиції.

  Створена наприкінці травня 2017 року компанія «Сота Україна» вже через два тижні після появи почала вигравати багатомільйонні тендери на залізниці, за останні 3 роки вона виграла 338 тендерів «Укрзалізниці» отримав від державного підприємства  понад 1,49 млрд грн.

  Засновником компанії «Сота Україна» значиться консультативно-торгівельна компанія «Сота-Онлайн Холдінг» («Sota-Online Holding», Латвія) Тетяни і Міхаїла Росаніних. Останній у 1990-х роках очолював відділ VIP-обслуговування ризького «Saules Banka». Директором «Сота Україна» є Ірина Серебрякова – особа з такими ПІБ колись була ревізором ПАТ «Дніпровагонрембуд» донецького бізнесмена Леоніда Юрушева.

  Раніше ж «Сота Україна» очолювала Ганна Авраменко – аудитор із такими ПІБ керувала ТОВ «Укртрансінвест» на той час вірґінської «Ен.Сі.Юнайтед», яке у 2010-2012 роках виграло тендери залізниці на 512,80 млн грн. Тоді ця фірма вигравала підряди в купі з ТОВ «Українська транспортно-машинобудівельна група», пов’язаним з оточенням бізнесмена Олександра Юракова.

  За даними ЗМІ, фірма «Сота Україна» не має офісу і персоналу та постачає продукцію метзаводів Ріната Ахметова із завищенням цін на 5-12%. Співвласниця «Сота Україна» Тетяна Росаніна заперечила бізнес в Україні.

  Наприкінці 2018-го року Львівський Нацполіція розпочав розслідування щодо неправомірних дій посадових осіб  ТОВ «Сота Україна» та посадових осіб  Філії «Стрийський вагоноремонтний завод» ПАТ «Укрзалізниця» під час проведення процедур закупівель протягом 2017 року на суму понад 62 млн. грн.  За останній час нових ухвал немає.

  Фірмою «Мс Трейд Україна» керує Михайло Коган,  а власником юрособи є Олексій Морщагін та Олексій Слюсарев.

  Олексій  Слюсарев – екс-керівник ТОВ «Інтерпайп Україна», яка належить Віктору Пінчуку, а Михайло Коган екс-співробітник цієї ж компанії.   Другий власник компанії – донеччанин Олексій Морщагін, якому також належить фірма «Донецькспецсталь». Його батько Валерій Морщагін був директором і співзасновником ТОВ «Донбас Плюс», контрольованого екс-нардепом Валентином Ландиком (Партія регіонів). Підприємство виробляло холодильники «Донбасс» і «Днепр».

  Олексій Морщагін також відомий як давній бізнес-партнер по нині ліквідованому ТОВ «Інтер-Брок» Сергія Бульди, який був завідувачем сектору по роботі з підвідомчими організаціями Мінрегіонрозвитку. На цю посаду його призначили в серпні 2011 року, коли міністром став екс-губернатор Донецької області Анатолій Близнюк.

  (Visited 64 times, 1 visits today)
 • 180x150