Франківець продавав інформацію з баз даних митниці та прикордонної служби — СБУ

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Служба безпеки викрила мешканця Івано-Франківська, який продавав інформацію з обмеженим доступом із державних баз даних Державної митної та прикордонної служб.
  СБУ: іванофранківець незаконно збував інформацію про перетин кордонів

  Як повідомляє СБУ, фахівці з кібербезпеки зафіксували, що на спеціалізованих інтернет-сервісах з’явилися оголошення з пропозиціями придбати інформацію з цих баз даних, передає СТИК.

  Під час перевірки з’ясувалося, що «продавець» під фейковими обліковими записами обіцяє клієнтам дані, зокрема, про перетин кордону українськими громадянами та іноземцями, транспортними засобами, терміни їх перебування за кордоном.

  Такі відомості належать до інформації з обмеженим доступом, несанкціоноване розповсюдження якої заборонено законом, інформують в СБУ. Оплату від замовників зловмисник приймав на банківські картки.

  Оперативники спецслужби задокументували декілька епізодів продажу іванофранківцем інформації з обмеженим доступом. Його клієнтами були мешканці різних регіонів України.

  Під час обшуку в нього вилучили мобільні телефони, сімкарти, ноутбук і планшет, за допомогою яких він розміщував незаконні оголошення, та банківські картки, на які приймав оплату «послуг».

  Справу відкрили за ч. 2 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом) Кримінального кодексу. Йому загрожує позбавлення волі від 2 до 5 років.

  (Visited 46 times, 1 visits today)
 • 180x150