Люди колишньої нардепки Білозір зводять незаконну багатоповерхівку у сквері на столичній Шулявці (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У столичному сквері «Слава танкістам», який розташований уздовж проспекту Перемоги у Києві, почалося незаконне будівництво багатоповерхівки. Зведення висотки пов’язують із прізвищем колишньої міністерки культури та народної депутатки VIII скликання від БПП Оксани Білозір. 

  Ілюстрація: СтопКор

  Про це повідомдяє СТИК з посиланням на СтопКор.

  Її сини Ярослав Недзельський та Андрій Білозір разом із Іваном ВладомЙозефом Московичем та колишньою помічницею Білозір Мар’яною Грабінською є засновниками житлово-будівельного кооперативу «Зелений замок». Ця компанія стала замовником незаконного будівництва на Подолі. Там на ділянці на вулиці Мирній 2/1, яка належить Білозір, незаконно звели 10-поверховий будинок. Хоча, відповідно до Генплану, ця ділянка належить до території житлової садибної забудови, тож там можна будувати приватні будинки не вище ніж на 3-4 поверхи.

  Водночас, згадувані Йозеф Москович та Іван Влад є власниками ОК «Ексон Прем’єр Шулявська», який отримав право забудови та найняв свою ж компанію ТОВ «Віннербуд» для буріння свайного поля під виглядом «підготовчих робіт» у сквері «Слава танкістам» на столичній Шулявці.

  Сквер та будівництво розташовані на проспекті Перемоги, 50А. Примітно, що така ж адреса вказана на ізраїльському сайті з продажу нерухомості «Ukraine Israel Real Estate Marketing». Там закордонним покупцям пропонують придбати квартири у будівлі в 39 поверхів у Києві.

  Фото: скріншот

  Очевидно, що шахрайський продаж квартир на ізраїльських сайтах у відсутньому житловому комплексі без жодних дозвільних документів на його будівництво організували два громадянина Ізраїля – Іван Влад та Йозеф Москович.

  До речі, на цьому ж сайті продають і апартаменти у багатоповерховому житловому будинку на вже згадуваній вул. Мирній, 2/1 на Подолі у Києві. Як ми вже казали, будівництво триває на ділянці нардепа Оксани Білозір. Замовником будівництва є житлово-будівельний кооператив «Зелений замок» (нагадаємо, власники – син Білозір Ярослав Недзельський, її колишня помічниця Мар’яна Грабінська, а також Іван Влад із Закарпаття і Йозеф Московіч з Ірпеня).

  А тепер про учасників цього угрупування:

  – Білозір Оксана Володимирівна, 30.05.1957 р.н., народна артистка, Міністр культури 2005р., з 2012р. народний депутат від “Нашої України”, потім від БПП, є хрещеною мамою двох дітей Петра Порошенка.
  – Чоловік – Недзельський Роман Стефанович, 10.06.1967 р.н., з 2015р. – директор національного палацу “Україна”.
  – Син – Білозір Андрій, 21.02.1982 р.н., депутат Київміськради (БПП), Порошенко його зробив директором ДП “Украгролізинг”, його дружина – Білозір Лариса, депутат ВРУ IX скликання.
  – Син – Недзельський Ярослав Романович.
  – Колишня помічниця Білозір – Грабінська Мар’яна.
  – Влад Іван Юрійович, Закарпаття, сільський депутат с.Довге, громадянин Ізраїлю.
  – Москович Йозеф – громадянин Ізраїлю, проживає в Ізраїлі та Ірпені.

  Зазначимо, що як і подільська забудова, будівництво у сквері на Шулявці здійснюється незаконно.

  Зокрема, відповідно до Генплану Києва, ділянка на проспекті Перемоги, 50А розташована на території зелених насаджень загального користування та у санітарно-захисній зоні. Відповідно до містобудівного законодавства, це забороняє будівництво будь-яких будинків (житлових комплексів, громадських будівель, торговельних центрів і т.п.).

  Водночас цільовим призначенням земельної ділянки, на якій триває будівництво та яка займає площу 0,31 га, було заявлено: “Інша комерційна діяльність, будівництво, експлуатація та обслуговування торгово-офісного комплексу з ресторанами швидкого харчування та благоустроєм та озелененням скверу”.

  Детальний план території затверджений рішенням КМДА №1005/4012 від 20.12.2017р., і у частині про вказану ділянку він суперечить Генплану. Це підтверджує офіційна рецензія ДПТ, яку провів «Інститут Генплану Києва» на замовлення Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

  Фото: скріншот

  На громадських обговореннях пропозицію включити в ДПТ будинок на вказаній ділянці не було враховано, оскільки це також суперечить цільовому призначенню ділянки.

  Документи на будівництво будь-якої споруди на цій ділянці теж відсутні:

  – містобудівні умови та обмеження КМДА не видавала;
  – дозвіл на будівельні роботи ДАБІ України не видавала;
  – будівельну експертизу об’єкта будівництва не робили.

  Інформаційного щита, обов’язкового на будь-якому об’єкті будівництва, немає, натомість на будівельному паркані (на опозитній фасаду, де ніхто не ходить і не бачить) розташовано викопіювання з генплану, де зазначено, що роботи ведуться відповідно до Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт №КВ____31195 (частина номеру спеціально штучно пошкоджена – випалена) від 23.04.2018р., зареєстроване Департаментом ДАБІ м.Києва. Натомість, на сайті ДАБІ в реєстрі дозвільних документів такого документа немає. Тому, навіть якщо раніше він існував, то вже втратив чинність.

  Фото: Наші гроші

  Водночас, попри те, що жодних дозволів на будівництво житлового багатоповерхового багатоквартирного комплексу не отримано, незаконне будівництво усе ж триває.

  Хронологія подій

  У січні 2020 року сквер «Слава танкістам», що розташований перед держвидавництвом «Преса України» та у кількох десятках метрів від станції метро «Шулявська», огородили будівельним майданчиком та розпочали будівельні роботи. Виявилося, що йдеться зовсім не про реконструкцію скверу. Забудовник запланував будівництво висотки щонайменш із 20-ма поверхами.

  Це все сталося під час закінчення будівництва Шулявської розв’язки, тому будівельний паркан, яким огородили площу із зеленою зоною біля Шулявської розв’язки, людей не здивував.

  Відомо, що цю ділянку Київрада спочатку передала в оренду, а потім продала ТОВ «Рінко» у 2004 році за 2,5 млн грн.

  Згодом у 2007 році Київрада скасувала ці рішення. Але фірма повертати ділянку не збиралася – у тому ж 2007 році «Рінко» внесло 0,31 га у статутний фонд ТОВ «Шулявська», яке потім через суд добилося визнання за ним права власності на ділянку, з’ясували Наші гроші.

  У червні 2018 року ТОВ «Шулявська» за договором суперфіцію передала право забудови цієї ділянки обслуговому кооперативу «Ексон Прем’єр Шулявська», який, своєю чергою, найняв свою ж компанію ТОВ «Віннербуд» для буріння свайного поля під виглядом «підготовчих робіт».

  Довідка:

  – ТОВ «Рінко», ЄДРПОУ 23523093,
  Власник: Слюсар Віктор Тимофійович, Литва, м.Таурге, вул. Соду, 18,
  Перекрест Сергій Вікторович.

  – ТОВ «Шулявська», ЄДРПОУ 35251995, створено в 2008р., юр.адреса: м. Київ, вул. Герцена, 17-25, статутний фонд 2,4 млн грн.,
  Власник: Слюсар Віктор Тимофійович, Литва, м.Таурге, вул. Соду, 18,
  Директор: Йанкаускас Ніна, Литва

  – Обслуговий кооператив «Ексон Прем’єр Шулявська», ЄДРПОУ 41290431, створений в 2017р., м.Київ, вул. Січових Стрільців, 21, оф.501,
  Власники: Москович Йозеф, м.Ірпінь, вул. Героїв, 49-А;
  Влад Іван Юрійович, Закарпатська обл., Рахівській р-н, с. Біла Церква, вул. Прикордонна, 14;
  «Exon Group LLC», Dover, Green str., 8, USA;
  Директор: Поринець Юрій Юрійович;

  – ТОВ «Вінербуд», ЄДРПОУ 42652874, зареєстровано в 2018р., м.Київ, вул. Ак.Туполева, 18-В, оф. 4,
  Власники: Поринець Юрій Юрійович, Закарпатська обл., Іршавський р-н, с. Довге, вул. М.Підгірянки;
  Директор: Поринець Юрій Юрійович;

  Фото: Наші гроші

  Станом на 6 березня 2020 року за адресою проспект Перемоги, 50А влаштувують свайне поле, заливають надзвичайно глибокі палі, розраховані на 20-40 поверхів. Наразі вже залито більше 20 паль.

  (Visited 727 times, 1 visits today)
 • 180x150