Рівненський екссуддя не задекларував золоті злитки – НАБУ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Детективи Національного антикорупційного бюро під час обшуку в кабінеті колишнього судді Володимирецького районного суду Рівненської області Віталія Поровського знайшли золоті зливки, які не відображені в електронній декларації перед звільненням та за 2019 рік.

  Національне бюро провели слідчу дію в кабінету підозрюваного колишнього судді і знайшли там не задекларовані речі.

  Про це йдеться в ухвалі апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 8 квітня, повідомляє СТИК з посиланням на «Слово і діло».

  12 лютого детективи НАБУ провели обшук у кабінеті на той час судді Поровського і знайшли там два золоті злитка Switzerland, Fine gold, 999,9 вагою 100 грам і Credit Suisse, Fine gold, 999,9 вагою 100 грам. Також була знайдена банківська квитанція, на який міститься підпис покупця і назва банківської установи.

  18 березня ВАКС відмовився накласти арешт на ці злитки. Тому прокурор САП подав апеляційну скаргу. Він обґрунтував свою скаргу тим, що метою є арешту є збереження речових доказів, оскільки ці злитки не відображені в електронних деклараціях екссудді за 2019 рік і перед звільненням, яку він подав 27 лютого. На думку прокурора, вилучені речі можуть бути використані як доказ факту недостовірного декларування Поровським.

  Він пояснив, що вилучені злитки містять на собі ідентифікаційні дані, які дозволять встановити коли та за яких обставин вони були придбані підозрюваним, що є суттєвим для повного та всебічного з`ясування обставин кримінального правопорушення. Також детективом було призначено товарознавчу експертизу та визнано вилучені предмети речовими доказами. З метою збереження речових доказів та запобігання можливості їх приховування, знищення чи відчуження прокурор просить накласти арешт на вилучене майно.

  Вивчивши скаргу, колегія суддів її задовольнила і наклала арешт на два золотих злитка та банківську квитанцію.

  (Visited 42 times, 1 visits today)
 • 180x150