Чи притягнуть до відповідальності начальника Івано-Франківського управління Держпраці Ігоря Росипайла

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Минуло більше року відтоді, як Служба безпеки України запідозрила у зловживанні службовим становищем начальника Управління Держпраці в Івано-Франківській області Ігора Росипайла.

  Справу було передано на розслідування слідчим Головного управління Національної поліції в області. Однак, з незрозумілих причин кримінальне провадження № 42018091010000054 по факту, оприлюдненому в ЗМІ, розслідується дуже повільно.

  Нагадаємо, що ще у червні 2018 року інспектори обласного управління Держпраці здійснювали перевірку об’єкту будівництва в Угорниках, яке вело ТОВ “ФІЛ-БУД” та виявили дев’ять працівників, котрі виконували роботи без належного документального укладення трудових відносин та отримують “зарплату в конверті”.

  За результатами перевірки було складено Акт, яким зафіксовані порушення, розмір штрафних санкцій за які становить 1 005 210 гривень. Однак, начальник обласного управління Держпраці І.Росипайло виніс постанову про накладення штрафу на ТОВ “ФІЛ-БУД” у розмірі… 3 723 грн, зменшивши розмір штрафу у 270 разів (!).

  Даним фактом спочатку зацікавилась СБУ, яка, встановивши ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки), передала розслідування за підслідністю поліції.

  За номером провадження в Єдиному державному реєстрі судових рішень знаходимо всього десяток ухвал в цій справі. З їх змісту очевидно, що слідство робить все для того, щоб затягнути справу в «глухий кут». Бо як інакше зрозуміти, чому тільки через рік слідчі подають клопотання про надання доступу до даних мобільних операторів про дзвінки фігурантів справи?

  Зрештою, це не поодинокий випадок, коли правоохоронні органи мляво діють у справах, які стосуються високопосадовців, а самі чиновники, незважаючи на явні ознаки зловживань і завдання збитків державі, продовжують працювати на своїх посадах.

  В цьому контексті варто згадати про ще одну ситуацію, до якої причетний Ігор Росипайло. Ще у 2016 році газета «Галичина» інформувала про те, що вже багато років кредитна спілка «Прикарпаття СіМ», заснована Росипайлом, не повертає кошти ошуканим вкладникам. Судом винесено ряд рішень у справі (№344/11458/14-ц та інші, які можна переглянути в реєстрі чи системі YouControl).

  Однак, ні факт з «збанкрутілою» кредитною спілкою, ні факт, ймовірно – непоодинокий, заниження в сотні разів штрафних санкцій, які накладаються інспекторами Держпраці, не заважає Росипайлу залишатись керівником обласного управління.

  Чи дочекаємось ми врешті-решт від керівництва області та правоохоронних органів належної правової оцінки діяльності начальника управління Держпраці в Івано-Франківській області І.Росипайла – покаже час.

  (Visited 1,917 times, 1 visits today)
 • 180x150