На Чорнівському полігоні в Чернівцях пересиплять «коронавірусне» сміття за 200 тисяч гривень

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Департамент житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради 8 жовтня замовив пересипання ґрунтом частини сміттєзвалища, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Йдеться про роботи на Чорнівському полігоні в Чернівцях. Така послуга обійдеться міській раді у 200 тис. грн.

  Реконструкція черкаського полігону твердих побутових відходів може розпочатися наступного літа… — ПРОЧЕРК.інфо

  Уповноважений з публічних закупівель Сергій Ботук розповів редакції «Наші гроші. Львів», що на міському сміттєзвалищі збільшилася кількість медичних відходів та засобів індивідуального захисту (мова не йде про небезпечні медичні відходи). Відтак послуги замовили, щоб убезпечити працівників полігону від можливого зараження. За правилами утримання полігонів, кожен метр сміття пересиплять 20-сантиметровим шаром землі, про це повідомляє  СТИК з посиланням на Наші гроші. Львів.

  Підряд отримав місцевий підприємець Олександр Цаплюк. Роботи завершать до 20 листопада цього року.

  Закупівлю провели за спеціальною спрощеною процедурою звітування для подолання пандемій коронавірусної хвороби COVID-19. Хоча такі роботи не передбачені спеціальною постановою Кабінету міністрів, яка визначає, що можна замовляти без конкурсу.

  «Замовник не мав права укладати прямої угоди за ковідною процедурою та, ймовірно, уник проведення спрощеної закупівлі», − зазначає фахівець з публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» Олег Блінов.

  За його словами, якщо такі роботи справді були невідкладними, то замовник мав належно їх обґрунтувати та укласти пряму угоду.

  Водночас Сергій Ботук пояснив, що послуги замовили за «ковідною» процедурою, оскільки вони призначені для запобігання коронавірусної інфекції.

  Підрядник Чернівецької міської ради Олександр Цаплюк зареєстрований як підприємець 2016 року в Новоселицькому районі. Протягом 2019-2020 років Цаплюк отримав державних замовлень на 2,4 млн грн, враховуючи поточну угоду. Зокрема, він ремонтував двір Чернівецького геріатричного пансіонату за 689 тис. грн та центральну алею в парку «Заставнівський» в місті Заставна за 683 тис. грн.

  Нагадаємо, сміттєвий полігон на вул. Чорнівській – єдине легалізоване сміттєзвалище на Буковині. Він займає 47 гектарів, за рік сюди звозять 620 тис. м. кв. сміття.

  (Visited 75 times, 1 visits today)
 • 180x150